Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okból rendeli el a védönö...

Mi okból rendeli el a védönö a terhesvitamin minden mäsnapi szedését? Annyira erös hogy nem lehetne naponta. Nyugodtabb lennék ha naponta szedhetném.

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, valószínű nem azért. Nekem is azt mondta a doki meg a védőnő is, hogy elég másnaponta szedni a 12. hét után. A baba is rendben fejlődött és a vérképen is megfelelő volt, ezért.

Ártani nem ártasz, ha naponta szeded.

2009. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudm, hogy melyik vitaminról van szó, de én eddig minden terhességem alatt Elevitet szedtem, mint ahogy most is. Tavaly a harmadik terhességem alatt új orvost kellett keresnem, mert a régi nyugdíjba vonult. Az új orvosom javasolta, hogy a második harmadban kétnaponta, a harmadikban elég heti 2x szednem a vitamint. Azt mondta azért, mert a benne lévő anyagokra főleg a terhesség előtt és az első harmadban van szükség, ilyenkor tudják megakadályozni bizonyos fejlődési rendellenességek kialakulását, később nem. És mivel a vérképem jó volt, nem látta szükségét a gyakoribb szedésnek. Nekem is furcsa volt, mert előtte mindig naponta szedtem, de hittem neki. Mindhárom baba egészségesen született, (egyikük sem nagy súllyal, ahogy sokan állítják a "vitaminos" babákról).
2009. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A védőnő nem rendel el semmit, legfeljebb tanácsol. ha te a mindennapi szedéstől nyugodtabb vagy, akkor szedd minden nap nyugodtan. Szerintem azért mondta hogy elég kétnaponta egy bogyó mert néhány elmélet szerint nagyra nőnek a babák tőle, de kb ugyanannyi elmélet meg is cáfolja ezt. Szedd nyugodtan, ezekben az influenzás, taknyos, vitaminhiányos időkben nagyobb szükség van a vitaminokra.

38 hetes + 2 éves

2009. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!Az én orvosom azt mondta, hogy továbbra is szedjem naponta.

Nem tudom, mit értetek a vérkép alatt, de nekem az utóbbi vérvizsgálat kimutatta, hogy határérték alatti a kálcium, magnézium és még valami szintem. Lehet, hogy ezért kell naponta szedjem.

29 heteske

2009. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit eltérek a témától, de a védőnő csak TANÁCSOLJON ne parancsolgasson. Mindig úgy fel tudnak bosszantani a fontoskodó védőnénik. Mi most költöztünk vidékre 1 nagyvárosból. A nagyvárosban 1 nagyon normális védőnő volt, sokat tanultam tőle. A jelenlegi meg állandóan azzal van elfoglalva, hogy milyen az anyagi körülményünk, hol voltunk nyaralni... stb. Herótos!!!!! És most, hogy várom a második babát úgy osztja az eszet, mintha min. ő lenne a főorvos. Ezt le kellett írnom, mert 1 hete ha eszembe jut olyan ideges leszek megőrülök. Természetesen én is elmagyaráztam mi a "szokás" nálunk... :)

A kérdéshez: ahogy jónak látod, ill. terhesgondozáson kérdezd meg a dokit is mit szól hozzá és mérlegelj!

2009. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak, a védőnő amúgy is kevésbé ért hozzá, mint a dokid. Egyébként én magamtól szedtem úgy, hogy csak fél Elevitet vettem be minden nap, mert ha megnézed egy szem Elevitben a terheseknek ajánlott napi vitamin mennyiségnek pontosan a kétszerese van. És akkor még nem ettél mellette semmit, amivel biztos, hogy viszel be vitaminokat. Egyébként pedig az egész szem Elevittől nekem székrekedésem volt a sok vas miatt. Most 22 hetes vagyok, és az orvosom javaslatára abbahagyom teljesen a szedését, helyette írt fel vasat, amit viszont szednem kell. De egyébként ez is változó, hogy melyik orvos mit mond. Valaki azt mondja, hogy nem kell végig szedni, más meg azt, hogy igen, attól függetlenül, hogy látná a vérképedet.
2009. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te döntöd el, hogy mennyi vitamint akarsz szedni, és valóban inkább az orvos véleményére adj, a védőnő helyett. A napi fél elevit jónak tűnik, valaki még ennyit se szed. Te is szedd így, aztán megnyugszol. (26 hetes mami)
2009. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Naponta kell szedni! Jobban is teszed, főleg mostanában. A terhességem kezdetétől szedem naponta az Elevitet meg a Jodid200-at.

37km

2009. nov. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat.Azért mostmár bátran szedem inkább naponta..Mert belegondoltam hogy egyik nap kap vitamint a másik nap meg nem ez igy furcsa.Mindennap eszem gyümöcsöt is mondjuk de biztos ami biztos:D

25 hetes

2009. nov. 13. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!