Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit egyek édesség helyett ami...

Mit egyek édesség helyett ami édes és nem hizlal terhesen? Állandóan az édességet kívánom, de nem kéne ennem mert túlsúllyal kezdtem a 2. terhességemet.

Figyelt kérdés
Tapasztalatok,mit ettetek csoki,francia drazsé,stb. helyett?
2009. szept. 16. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem időről időre van olyan gyümölcs, amiért odavagyok, azt nasizom állandóan, néhány hét alatt megunom és keresek másikat. Most vagyok félidős és a dinnyével kezdtem, azt váltotta a kivi, de már hosszú hetek óta őszibarackos vagyok. Ha van itthon, akkor minden rendben van, általában vacsira szoktam ezeket enni és akkor más már nem is megy le.

(Egyébként nem vagyok nagy édességes, de azt hozzáteszem, hogy egy finom ebéded én mindig lezárom valami édessel, nem sokkal, egy falat süti, egy kis kocka csoki, egy kiskanál mogyorókrém, stb, tehát nagyon kevéssel és valami finom édességgel. Ha nem zárom le, akkor hiányérzetem van, szerintem ennyi bőven belefér.)


Több kismamától hallottam (akik cukor miatt szénhidrát diétát csinálnak), hogy édesítőszerrel szoktak pudingot főzni. Ez is jó megoldás, mert tulajdonképpen olyan, mintha csak tejet innál.

2009. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Puding, jogurtok, túrókrémek. Győri Jó reggelt!, gabonapelyhek, müzliszeletek. Gyümölcsök nyersen, és kompótban. Imádtam az alma méz kombinációt. Igyál kakaót- édes, egészséges. Esetleg próbálj édes, gyümölcsös ízű rágót rágni, lehet átvered vele a tudatod. Nekem az is bejött.
2009. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! Én mostanság nem nagyon szívlelem az édességet, anyukám kókuszos kockájából tegnap alig tudtam lenyomni egyet. De ha nagyon rámjön az édességeskedés, akkor megnyugtat, hogy van otthon egy csomag teljes kiőrlésű győri édes. Két darabbal kiélem minden hajlamomat.


A párom például utálja, ha előjövök az édesítőszeres szöveggel, azt mondja, több a kár az édesítőszerekben, mint a haszon. Egyél tejbegrízt, tejberizst, vagy amit én még szeretek és szerintem nem annyira édes, az az élesztős kelt tészták. pl. szilváslepény

2009. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyümölcs nekem is bejött, de legjobban a kakaót szeretem. Jó nagy csészével, forrón, utána garantáltan nem kívánok enni egy ideig. Nem csinálom túl édesre, így is működik. :)
2009. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aszalt gyümölcsök, kakaó, kalács reggelire tejjel vagy kakaóval, kompótok, diétás lekvár teljes kiőrlésű kenyérrel, pudding, diabetikus cukorkák és csokik, tejbegríz fahéjjal szórva.

Nekem bejöttek, és az utolsóra kattantam rá mostanában. Pedig előtte ki nem állhattam a fahéjat.

2009. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na képzeld, én tegnap degeszre ettem magam csokival, annyira édességkívánós vagyok most terhesen. Olyan rosszul lettem, hogy egy jó darabig biztosan nem eszek édeset, ma is csak iszom a sok vizet. Tegnap délelőtt megettem egy tábla milka csokit és mindezt lekísértem néhány macskanyelvvel (hétvégén kaptam a vendégektől). Maradt még pár csoki, azt behajintottam a férjem autójába és közöltem vele, be ne hozza, tűntesse el, a házban több édességet látni nem akarok. Másképpen nem megy. Egyelőre nem kívánom az édeset így, de arra gondoltam, hogy túróval és friss gyümölcsökkel készítek túrókrémet, ha rámjön, persze cukor nélkül, a gyümölcsök alapbból édesítik a túrót, vagy csak simán gyümölcsöket eszem, vagy centrizek kis gyümi-zöldséglevel(alma-répa) uez reszelve kis HT keksszel, vagy egy natur joghurt friss gyümölcsökkel, a rendes joghurtot nem ajánlom, tele van telítetlen cukrokkal, naturjoghurt isteni finom friss aprított gyümikkel, vagy süthetsz palacsintát teljeskiőrlésű lisztből és túrókrémmel ízesítheted, vagy tört banánnal.. Ilyeneket eszem én is ezentúl. A lányomnak is mindig ilyeneket csináltam, akkor megszerettem és csinosak is voltunk, most ha rákapnék nagyon az édességre, tuti 30-40 kg felszaladna. Így egészségesen, de nem annyira! hízlalóan bűnözünk.

Bocs a hosszúra sikeredettért, de veledérzek, gondoltam, megosztom:) Üdv, 12 heteske

2009. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi mindenkinek a válaszokat,van sok jó ötlet,köszi mégegyszer!Boldog babavárást nektek is.23hós és 15hetes km
2009. szept. 16. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!