Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lelkileg elég rosszul vagyok....

Lelkileg elég rosszul vagyok. Elvetéltem 5 hetesen. Van itt vki aki hasonlóan járt? Nektek kiürült magától, vagy kellett művi beavatkozás. Mennyi idő múlva lehet újra próbálkozni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem vetélésem nem volt, viszont volt 2 méhenkívüli terhességem. A 6. héten műtöttek meg, és az talán még dúrvább mivel élő magzatokat veszítettem el.

De, viszonylag gyorsan feldolgoztam, vagy legalábbis nem keseregtem a múlton! Ezt visszacsinálni úgysem lehet. Előre kell nézni! És várni, türelemmel.

Azóta 2 kicsi angyalka ül az íróasztalomon!

2011. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szintén méhen kívülim volt, de mi is hamar túlléptünk rajta. Élt az embrió, de roncsolta a petevezetékem, és veszélyeztette az életem... :(


2 hónapra rá megfogant a babánk, 16+3 vagyok ma. A doki megmondja majd, mennyi idő múlva próbálkozhattok, kb. 2-3 hónap, ha rendben lezajlik a vetélés.


Próbálj úgy gondolni rá, hogy van nektek is egy angyalbabátok odafent... Mi úgy búcsúztunk a miénktől, hogy küldje a kistesót, és meg is tette azonnal. Nem kell úgy tenni, mintha mi sem történt volna, gyászold meg, ha úgy könnyebb átvészelni ezt az időszakot...

2011. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt, tsok erőt kívánok most neked!

Én először a 9. héten vetéltem el, akko már volt egy egészséges babám. Csak egy pici vérzésem volt, de az uh megállapította, hogy a terhesség már nem él. Az orvosom javasolta a műtétet, mert nem volt biztos, hogy magától rendesen lezajlik a dolog. 1 év várakozást javasolt, ez idő alatt egy sor vizsgálatot végzett, hogy kiderüljön volt-e valami megfogható oka. Clamidiát talált, azt kikezeltük két antibiotikum kúrával. A következő terhességem a 15. héten ért véget lepényleválás miatt, akkor már majdnem 3 hete kórházban feküdtem. Műtéti befejezésre volt szögség, mert a vérzés nagyon erős volt. Utána kaptam vért is. Nagyon nehéz időszak volt, de túléltük. :) Egy év után újra próbálkoztunk és mivel akkor is volt némi vérzésem, nagyon izgultam, de nem volt semmi baj. Akkor egy orvos azt mondta nekem, hogy a vetélés természetes dolog, mindig is így volt, de régen, amikor csak a 3. 4. hónapban ismerték fel a terhességet, nem mindig vették észre, csak egy erősebb havi vérzést tapasztaltak. Azt is mondta, hogy egy nő életében két vetélés biztosan előfordul, ha megfelelő számú terhessége van. Igaza volt, ezután még két terhességem volt és mind jól végződött. :)

A legtöbb orvos egyébként 3-4 hónap várakozást javasol.

2011. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyolcadik héten kezdtem vérezni, próbálták megtartani, de az ultrahangon már üres petezsák volt, ezért műtét is volt. Fel a fejjel!!! Azóta van két gyermekem, de a kettő között egy abortusz is volt sajnos.
2011. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 ilyen korai vetélésem volt, mindig kiürült. Lehetett próbálkozni, sikerült is, most gyógyszert szedek. A 2. után azt modtam, hogy többet nem próbálom meg...de mégis, és újra! :)
2011. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia úgy látom vagyunk egy páran sajnos.

Én is sajnálom ami történt. Teljesen megértelek.

Nekem 10. hetesen leállt a szíve. Azért ez rosszabb, mint 5 hetesen mikor még nincs szívverése. De az, hogy az ultrahangon ott látod, hogy ver a kicsi szíve, a másik ultrahangon pedig meg se moccan. Nem kívánom senkinek ezt az érzést. Műszeresen fejezték be, mert nem vetéltem el.


Utána 3 hónap kihagyás után lombikkal próbálkoztunk. Az első nem sikerült, a második eredménye itt van a pociban és 8. hetes. Persze most is félek, hogy megtörténhet ismét.


Egyébként bárki bármit mondd, egy nő nem tudja magát teljes mértékben túltenni azon, hogy a gyermekét elveszíti. :(

2011. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Tényleg vagyunk egy páran Sajnos!

én is ugyan úgy jártam mint azt utolsó hozzászóló,és most 21hetes terhes vagyok,annyira vártam a 9 hetes vizsgálatot és amikor hallottam szívhangot csak sírtam alig tudott a doki megnyugtatni!Amúgy nekünk 8 hónap kellett mire összejött a bébink.Ne aggodj minden rendben lesz,csak nyugalom és pozitív gondolatok kellenek!

2011. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5hetesen magától távozott.... :-( Nem kellett kórházba sem mennem. Nekem iszonyat görcseim voltak - mint a szülés olyan volt.

Azóta van két kisfiam!

Természtes, hogy rosszul érint, de majd kihevered és lesz kisbabád! Fel a fejjel!

2011. márc. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!