Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik a terhesgondozás...

Hogy zajlik a terhesgondozás a kórházi szakrendelésen?

Figyelt kérdés

Úgy értem mikor a nőgyógyászhoz bementek, akkor automatikusan vetkőztök és vizsgál,vagy beszélgetés, és utána küld uh-ra?


Jövőhéten mennék 12 hetes vizsgálatra,és nem tudom,mire számoljak.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 4. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztk-ba járok.Ha terhesgondozásra mész akkor eleve a védőnőhöz kell menni aki súlyt,vérnyomást és vizeletet vizsgál,megírja a beutalókat a vizsgálatokra stb.Ja vagy úgy!!!Bocsi!Hát nekünk a 12 heti ultrahang így zajlott:Bementünk a kórházba odaadtam a beutalómat,behívott a doki ,senki nem jöhetett be velem:(.Nadrágot kellett csak lehúzni az ultrahang miatt kb.10percig vizsgálta a babát kérdezte a koromat megállapítja a baba méretéhez viszonyított korát,de nem vizsgál meg téged,csak uh-n nézi a babát.Ja és nem is nagyon beszélget se előtte se utána.kb15 perc az egész,hamar lezavarják.Remélem tudtam segíteni!!
2011. márc. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt, hogy a doki megvizsgált /12 hetesen/ (hüvelyi UH) megcsinálta a tarkóredő-mérést, elküldött Down szűrésre, meg adott beutalókat a többi vizsgálatra, felhívtam a védőnőmet azt mondta majd az eredményekkel menjek el hozzá, de nem bírtam addig várni így előbb elmentem a kiskönyvem megcsináltatni.

Jövőhéten AFP-re megyek, aztán 18 hetesen genetikai UH-ra és vissza a dokihoz.

Ez még segíthet: [link]


15h kismama

2011. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valószínű nem volt egyértelmű a kérdés. Akkor megpróbálom érthetően leírni:

Kórházi szakrendelésen külön van a nődoki és külön van az uh. Nem ugyan az az ember csinálja. A lényeg az az,hogy ahhoz,hogy uh-ra mehessek,előbb nődokihoz kell menni,aki tovább küld az uh-ra. Az érdekelne,hogy amikor a nődokihoz bemegyek,hogy esedékes lenne a 12. heti uh, akkor ő megvizsgál,automatikusan vetkőzzek le,vagy elég,ha bemegyek,mondom Neki,hogy esedékes uh van,és már adja is a papírt uh-ra?

Remélem így már világosabb,mire is volnék kíváncsi.


Amúgy a válaszokat nagyon szépen köszönöm! és Boldog babavárást,egészséges kisbabát!!

2011. márc. 5. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol más a "menetrend",ne kezdj el vetkőzni rögtön,előbb úgyis a doki elkéri a papírjaidat,kiskönyv,leletek,majd megírja a beutalót uh-ra,ill.javaslatot tesz,hogy kérj magadnak idő pontot Uh-ra!
2011. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
magyarul az nap már nem lesz uh?
2011. márc. 5. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg kórház függő!Én úgy csináltam,hogy telefonon felhívtam a dokit és megkérdeztem,hogy mi a helyzet a 12 hetes Uh-al?Nekem kell külön időpontot kérni,vagy beutaló kell?Nekem telefonon kellett egyeztetnem és másnap mehettem is,és már az Uh lelettel mentem a dokihoz!
2011. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!