Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozás menete, hogy...

Krisztina24 kérdése:

Terhesgondozás menete, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 hetes várandós vagyok, holnap megyek UH-ra. Már védőnőnél is voltam, aki azt mondta, hogy a terhesgondozóban kell majd jelentkeznem. A 8.héten jelentkeztem is, ott azt mondták, hogy ráérek a 12.hét után menni az első vizsgálatokra...ezt akkor sem értettem konkrétan, mert úgy olvasom mindenhol, hogy a 12.hét előtt van egy kötelező vérvétel...na, ez nálam nem történt meg...most akkor hogy is van ez az egész gondozás??? Köszönöm
2011. szept. 26. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Helyszín válogatja, hogy hol mikor mit csinálnak.

Szokott lenni egy koraterhességi UH, a mikor megnézik,hogy jó helyen ágyazódott-e be a magzat és megfelelő-e a mérete.


A 12. heti UH + vérvétel a következő ami kötelező, tarkóredőt mérnek. A vérvétel a kombinált teszthez van, ami nem mindenhol kötelező ha jól tudom és a legtöbb helyen fizetni kell érte.

Viszont a dokinak kéne adni igazolást a terhességről, hogy meglegyen a kiskönyved, amit a védőnő ad. Ezzel a kiskönyvvel kell menni a 12. heti UH-ra, hoyg beírják az adatokat és bele pecsételjenek.

2011. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!