Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok....

16 hetes kismama vagyok. Hányadik héten kezdtetek el kisbaba ruhákat és baba dolgokat venni? Valaki azt mondja, hogy babonából inkább még korai vásárolgatni.

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bárikor elkezdheted a vásárlást és a nézelődést:) Így egyszerre kevesebbet kell kiadnotok és akár akciósan is meg tudsz venni dolgokat. Ezek mellett meg olyan jó érzés a picinek vásárolni:))
2009. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

én 13 hete vagyok "ketten" és elég nehéz megállni a vásárlást már most is, persze mindig nézegetem de nem veszek semmit, nem vagyok babonás de mégsem. ÉN azt várom, hogy megmutassa, hogy kukis vagy nem és akkor jobban merek válogatni, de már a mamák is be vannak sózva.

jó babavárást!!!

2009. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek a babonában. Bababútor már jóval terhesség előtt megvolt, mert alkalmi vétel volt. Kifejezetten boldog voltam és megnyugtatott, ha vásárolgattam néhány rucit, már az elejétől. Az első babám elvesztettem, de műtét után már babaruhát vettem, mert nekem ez jól esett és bíztam benne, hogy lesz még babám. Így is lett. Hely hiányában a legtöbb dolgot a 8. hónapban vásároltuk.


Tégy úgy, ahogy a szíved diktálja, attól nem lesz baj, hogy elkezded beszerezni a holmikat!


Boldog babavárást!

2009. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 hetes vagyok. Még nem áll szándékomban vásárolni egy jó darabig, mert egyrészt még nincs kész a házunk, ezért nincs hol tárolni a holmikat, másrészt még a baba nemét sem tudom. Inkább megvárom az integrált teszt eredményét és majd valamikor tavasszal megkezdem a vásárlást. Nem tudom mások mikor szerzik be a babakelengyét, már olyat is hallottam, hogy minden hónapban vesznek valamit, mert úgy könnyebb anyagilag.

Kellemes babavárást!

2009. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

sZIA ,SZERINTEM IS KORAI.

nem a babona miatt,de bärmi megtörtenhet,meg sok idö van.szerintem värj a 7. honapig,utäna is nyugodtan.Csak azt amire tenyleg szükseged van,mert kepesek vagyunk eltulozni a mennyiseget,ebben az ällapotban.Es elöre gondolkodj a meret miatt,mit fog mekkora merettel nyäron es telen hordani,es az is szämit hogy mekkora sullyal születik(egy 4-5 kg baba nem fog 46-os meretet hordani.minden jot,es ne csak a babänak hanem magadnak is väsärolj,ne hanyagold el magadat(magad es a ferjed miatt is)M

2009. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én vettem 1-2 dolgot, de ez a babona dolog megijesztett.

Szerintem is sokkal könnyebb anyagilag, ha korábban kezdek vásárolgatni.

Még én sem tudom a baba nemét, remélem a 2 hét múlva esedékes UH-n megmutatja magát a pocaklakóm!

Amúgy meg el sem tudom mondani, hogy milyen boldogság van bennem mikor a kis ruhák, baba dolgok között sétálgatok, nézelődöm! Mindig mosolygok, biztos van, aki furán néz rám. De ezt csak TI, kismamák érhetitek!

Mindenkinek boldog babavárást!

2009. febr. 18. 11:58
 7/15 anonim ***** válasza:

23 hetes kismami vagyok, de még semmink sincs. Igaz én már vennék egy pár dolgot, de a párom nem engedi, azt mondja, hogy ne igyunk előre a medve bőrére és hogy ráérünk majd április május környékén vásárolgatni.


Jó babavárást!!

2009. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem jó, ha valaki így áll hozzá, mert akkor csak aggódás a babavárás eleje. A párom szerencsére nem mond nemet, sőt...inkább az anyukám volt, aki a babona dolgot megemlítette. El is szomorodtam, ezért kértem a véleményeteket.
2009. febr. 18. 12:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a 12. hetet vártam meg, aztán szépen lassan elkezdtem összeszedni a dolgokat. Próbáltam semlegeseket venni addig amíg nem tudtam a nemét, de a 20. héten az is megvolt.

Onnantól szépen lassan szereztem be a dolgokat, mert anyagilag könnyebb volt.

Ha nem akarsz vásárolgatni, akkor az is jó megoldás lehet, hogy minden hónapban, amit babacuccra költenél félreteszed és a végén ott lesz egyben a pénz.

Boldog babavárást:)


3 hónapos anyuka

2009. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ha tehetném szinte egész nap a bababoltokban vásárolgatnék, nézelődnék! A kérdésem a babona miatt merült fel.

Egyet értek veled, minden hónapban valamit, így sokkal könnyebb anyagilag.

2009. febr. 18. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!