Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatok a babámnak?

Árthatok a babámnak?

Figyelt kérdés
Ha teljesen magam alatt vagyok, rossz kedvem van, egyfolytában csak idegeskedem, siró görcsök, rohamok jönnek rám, akkor ezt érzi a babám?! 22 hetes kismama
2011. márc. 8. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem használ az ilyen lelkiállapot se neked, sem a babának. Próbáld meg valamivel "felvidítani" magad, elterelni a gondolataidat. Süt a nap, menj ki kicsit sétálni, olvasgass újságokat, könyveket, nézz tv-t, vagy dvd-t a kedvenc sorozatoddal... Hívd fel a barátnődet, csacsogjatok egy kicsit. Nekem is volt, hogy magam alatt voltam, és a barátnőm pörgős hangja még a hányingeremet is elmulasztotta :-)) De egyébként min idegeskedsz és miért sírsz? Nincs okod, hisz ott van a kis pocaklakó a pocidban, ez egy kész csoda!!! Beszélgess, énekelj neki. De ha végképp nem megy, akkor mond el az orvosodnak, hátha tud segíteni. Kitartás! És boldog babavárást! 10 hkm
2011. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, de sajnos ez olyan dolog, amit senkivel sem tudok megbeszélni. ha az ember egész életére kihat valami és sajnos majd a születendő gyermekére is, akkor azt hiszem igencsak nehéz elterelni a gondolatokat... azért köszönöm szépen neked. Neked is boldog babavárást kivánok.
2011. márc. 8. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tényleg próbáld meg elterelni valamivel a gondolataidat, mert árt, ha nem így teszel. Nekem a terhességem alatt rengeteg olyan dolog történt ami elég nehéz volt (csak egy példát írok, családtag halt meg a kezeim között, hiába próbáltam újraéleszteni)Mondjuk körülöttem nagyon sok ember van, akivel tudtam/tudok beszélgetni. Ha neked nincs ilyen akkor is próbáld valakivel megbeszélni, ha más nem szakemberrel. Nekem azt mondták, hogy a hosszútávú stressz a legrosszabb.

2011. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jah az lemaradt, hogy immár egy 14 hetes kisfiú büszke anyukája vagyok
2011. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok nektek, Kedves utolsó!

Megpróbálok valamit tenni...

2011. márc. 8. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Muszáj erőt venni magadon, és a dolgok jó oldalát nézni. Hogy mennyire érez belőled a babád dolgokat? Elmesélem, mert iszonyatosan ledöbbentem rajta.

Szülés éjszakáján vajúdás közben folyamatosan rám volt kötve a CTG, folyamatosan figyelték kisfiam szívhangját. Hajnalban kiderült, hogy sajnos császár lesz belőle, így elkezdtek előkészíteni a műtéthez. Jött a szülésznőm, hogy beköti a karomba a cuccot, amit kell, és még csak közelített a karom felé a tűvel, kisfiam szívhangja már megugrott azonnal, holott én egyáltalán nem félek a vérvételtől, sem a tűtől, sőt, bármikor végignézem, ahogy éppen veszik le a véremet. Szóval ő megérezte rajtam, adrenalin szabadult fel a szervezetemben, amiből ő is kapott azonnal - én tulajdonképpen semmit nem vettem észre magamon, de neki nagyon megugrott a szívverése.


Szóval egy 22 hetes magzat ugyanígy érez MINDENT!!! A jót és rosszat egyaránt.

2011. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!