Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik 12 hetes vizsgál...

Hogyan zajlik 12 hetes vizsgálat. A tarkóredőt akkor nézik meg, esetleg lehet majd látni a nemét a picurnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg. Mi voltunk 16 hetesen is uh, még akkor sem volt hajlandó megmutatni, de hivatalosan a 16. héttől látható.
2011. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen akkor nézik. Ha jó a dokid és a gép, lehet látni a nemét, de erre én még nem adnék.

Megnézik, hogy mindene megvan, egyezik-e a számított kor a mért korral. Esetleg kapsz beutalót a kombinált tesztre, vagy leveszik a vért, ha kéred.

2011. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
52%

Szia!

A 12. heti ultrahangon nekem meg tudta mondani az orvos a nemét. Persze, hozzátette, hogy az eredmény még nem 100%-os ilyen korán, de végül bejött.

Minden jót!

2011. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha jó a gép, gyakorlott a szonográfus és szerencsétek van mert úgy fekszik a picur, akkor meg tudja mondani.

a fiamnál a 1 hetes vizsgálaton teljesen jól lehetett látni mindent, még én is felismertem a cuccos mindkét részét, úgyhogy nálunk 100%-ra kiderült már akkor.

A lányom viszont egészen a 26. hétig nem mutatta meg magát és akkor is csak egy villanásra és félig takarva volt, úgyhogy "talán lány"-ként mentünk szülni

2011. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mi kérjük a down kór szűrést akkor mi a sorend?és az integrált teszt azon mit néznek?
2011. márc. 8. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a 12. heti UH, az a kombinált teszt része. Nálunk ingyenes, ezért kötelező. Valahol viszont ez is fizetős! Ha csak UH van, az mindenhol (SZTK) ingyenes.

Na ez a kombinált teszt UH-ból és egy vérvételből áll. Az UH-n többek között nézik a tarkóredő vastagságot, orrcsont meglétét (Down kór miatt) stb. A hozzá kapcsolódó vérvétel pedig kimutatja, hogy mennyi a valószínűsége a Down kórnak, illetve Edwards kórnak.

Az integrált teszt pár százalékkal megbízhatóbb, ez mindenhol fizetős és ha jól tudom a 18.hétig végezhető el.

2011. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!