Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamának mire van szüksége...

A kismamának mire van szüksége terhesség, majd a baba megszületése után?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy babacsomag így, babacsomag úgy, mi kell és mi nem a babának. Ezeket már tudom. De arról nagyon kevés dolgot találok, hogy a kismamáknak mi szükséges és mi az a dolog ami jó ha van, ami segít.

Gondolok itt pl a hasszorítóra szülés után, mellszívó... De gondolom azért van itt még több dolog is.

Tudnátok nekem írni ezekről?

Dolgozunk a babaprojekten, már most nekiálltam mindent elolvasni, de erről keveset sikerült találnom.

Köszönöm a segítséget.


2011. márc. 10. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt: terhesnaci, felsők, szoptatós melltartó (állítólag jó, ha szokja a kismama, én csak szülés után használtam, nem volt gond), időtől függően kabát( 9 hós pocakkal télen tuti kell újabb kabát a tavalyinál), főleg ruhák kellenek.


Szülés után: betétek, hálós bugyi esetleg, sötétebb színű bugyi, ha már csak éjszakai betét kell, melltartóbetét, valami, amibe lefeji a maradék tejet (pl. aventes pohár stb.), mellszívó (nekem nem volt, kézzel fejtem, sokkal jobban ment).


Ezek az alap dolgok szerintem, ezenkívül sokan vesznek még olyan fotelt és lábtartót, amiben kényelmes szoptatni, aztán szoptatós párnát, szoptatós pizsamát, hálóinget stb. ezeket nem nagyon tudom, nekem nem volt, és még mindig szoptatok pedig (9hós baba). Majd a többiek még írnak :)

2011. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
[link] :)
2011. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A ruha az evidens hogy kell terhesség alatt:D

Mellszivó és betét sok sok betét kell szülés utánra már a korházba..Ezek az alap és a többi egyénfüggő.tejserkentő,vérzéscsillapitó bogyo stb..

2011. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nyugalom, szülés után időnyerő, hogy tudj pihenni, ragyogjon a lakás, hogy a kicsit tud dajkálni...:) Józan ítélőképességre, önbizalomra. A technikai feltételek hiába vannak meg, ha ezek hiányoznak


Neked mint nőnek mire van szükséged? Ugyan arra lesz szükséged terhesség alatt és szülés után.

Vannak "segédeszközök" amik könnyítik az életed, pl szoptatásnál mellszívó. Van, de nem használom, jobb mell-jobb mell bal mell-bal mell felváltva szoptatok, nem gyulladt be sose összesen 15hónapja szoptatok így, tejgyűjtő ezért nincs. Cumisüveg, nem tudja mire jó a kicsi, a nagynak minek.

Szoptatós hálóing, zsiráfos elől gombos ujjas verziót vettem télre, nyáron spagettipántos csipkés, normál női hálóing.

Melltartó, melltartó betét, nem volt nem is lesz, mazeltov a babához:) ha tejes a felsőm(első 2hónapban gyakori csak nálam)

Hasszorító 3napig használtam, 5-10-15perc, nem mondod meg, hogy szültem, pedig két gyerekes anyuka vagyok.

Betét, nekem 3.naptól normál betét elég volt, másnak meg vért kell adni... de tény ez kelleni fog, pamut bugyi(mamabugyi) ha betétes vagy, akkor az olyan amit menzikor használsz, hálós eldobható és társai csak tényleg nagyon erős vérzéskor kell(kétszer sétáltattam meg a 2csomagot, sztem kuka lesz)

Pocakosan a pocak méretének megfelelő ruházat évszaknak megfelelően(nem jó taknyosan szülni pl) kényelmes cipő, ne most akarj tűsarkúban megtanulni sprintet nyomni a busz után.


Ami nagyon fontos, minél kevesebb "tapasztalat", mert a végén semmit se fogsz tudni. Nevezz ki EGY embert akiben megbízol, bármit is mond, és ŐT nyaggasd mindennel.

Annyi módon lehetsz terhes és anyuka, hogy a sok tapasztalt tanácsba bele lehet bolondulni. Amúgy a babacsomagok nagy részében anyuka életét megkönnyítő vagy épp megkeserítő dolgok vannak.


Sok sikert, jó babázást majd.

2011. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát hasszorító és mellszívó nekem nem kellett, a hasam 1 hét alatt visszament, fejni csak az első pár napban fejtem, amíg jól beindult a tejem, azt is kézzel csináltam, nekem az vált be.

Szoptatós melltartót nem hordok, nem is vettem,mert az elsőnél használtam pát hétig és visszatértem inkább a szebb csipkés darabokhoz, jobban éreztem magam benne:)De betét sem kellett egyszer sem a melltartóimban, sosem eresztett a cicim:))

Terhesruhák viszont kellettek, szoknyák, nadrágok leginkább.Alsóneműt azt hordtam amit terhesség előtt, az nem kellett új.

Szülés után extra méretű betétek eldobható bugyival,a kórházban használtam wc-ülőke fertőtlenítő kendőt és szoptatós hálóinget, otthon már hagyományos pizsamában aludtam.

Szóval az a lényeg, hogy mindenkinek maga kell kitapasztalja mire van szüksége szülés előtt és után:)

2011. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már leírtak mindent előttem:) Viszont én nem ajánlom a szoptatós hálóingeket, vettem vagy 5-öt, nem volt olcsó, plusz pizsit is, és használhatatlan, mert állandóan belecsúszik, lecsúszik szoptatás közben, kényelmetlen. A pizsis felső jó, mert azt csak felhúzom, mint a többi normál felsőt.
2011. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hete szültem.

Én is hadilábon voltam vele, mert amíg a szülés közelében nem jársz, nem is nagyon jut eszedbe...

A tapasztalataim:

a terhesség közepétől pokoli a rendes bugyi, van hastartós és has alatti is, nekem ez utóbbi vált be

szoptatós melltartót, szoptatós pólót a 30. hét előtt vegyél, különben a hasadtól nem jön rád az, ami a melledre jó lenne ( a mell mérete meg nem nő már, max a tejbelövelléskor, de az csak pár napig tart)

Szoptatós felsőrészek, ha nem akarsz megfagyni, legalább 3-4 váltás - vagy nyáron spagettipántos, laza póló (ilyen szempontból nekem még pechem van) - baba mellett az első hetekben nem fogsz tudni boltba eljutni, úgyhogy ezt mindenképpen előtte érdemes beszerezni.

Szülés közben/után a kórházban:

TENA bugyibetét - olyan, mint egy pelenka, de rengeteg vért felfog, én majdnem negyed kiló (lemértem...) vért veszítettem az első éjszaka, a betét nem fogta volna fel

a 2. naptól TENA betét eldobható bugyival

Vegyél otthonra legalább egy csomag éjszakai intimbetétet is, mert a tena egy idő után vastag és kényelmetlen lesz

A gátsebre középen lyukas párna vagy gyerekúszógumi - én nem tudtam ülni egy hétig

ÉS a gátvarrást minél többször áztatni, vizezni érdemes zuhannyal, hogy ne fájjon annyira!!!)

szoptatást serkentő tea, tabletta, homeopátiás bogyó - ezt vidd a kórházba is

mellszívót lehet kérni elvileg minden szülészeten, de otthonra mindenképp jól jön

szoptatós párna

hasleszorító helyett igazi régi vászonkonyharuha biztostűvel - olcsó és hatékonyabb, nekem 2 hét alatt visszahúzta a hasamat

a terhesség elején használt kismamabandázst én ha kimegyek az utcára, a mellemre húzom plusz rétegnek, mert nagyon tud fázni

melltartóbetét a tejcsöpögés ellen

lanolinos krém a mellbimbóra, hogy ne vérezzen - már a szülés napjától kend magad, nehogy az elején felrepedjen...

Most így ennyi jut eszembe... :)

2011. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó sokat írtatok, köszönöm szépen a segítséget! :)
2011. márc. 11. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!