Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 napja csak órákat alszom....

4 napja csak órákat alszom. Éjfél - 2 óra körül felébredek, és onnan semmi. Hársfa tea, citromfű tea kipróbálva. Nem használt. Nem bírok már több éjszakát ébren. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, biztos a szülés miatt pánikolok, de én tudatosan semmi ilyet nem érzek (A 34. hét végén vagyok). Csak már idegesít, hogy éjszakánként elolvasok egy könyvet, és napközben is állandóan fáradt vagyok. Merthogy napközben sem tudok aludni! Eddig ennek épp az ellenkezője volt jellemző, bárhol, bármikor elaludtam. Emiatt fogok hamarosan pánikolni!
2009. febr. 20. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én még nem járok ebben a cipőben, de most én is pár napja felébredek éjszakánként. Talán az időváltozás teszi. Próbáld ki, hogy a hálószobát lefekvés előtt kiszellőzteted (de meg ne fázz) hátha a friss levegő segít valamit. Ne stersszeld magad. Talán még homeopátiás gyógyszert is kipróbálhatnál, a gyógyszertárban biztos tudnak segíteni, tudod az nem árt a babának!
2009. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz vele! :-)

Én ma aludtam kb. éjjel kettőig, majd 5 körül visszaaludtam egészen fél hétig.

(Igaz 7-kor amúgy is kelnem kell, viszem a fiamat a suliba.)

Mellette állandóan pisilni járok.

Bennem sincs semmi stressz a szülés miatt, egyszerűen úgy érzem, hogy ki vagyok aludva.

Ja és este direkt nem szoktam korán lefeküdni.

Napközben én sem alszom ,sőt nem is nagyon pihenek.

És ez már tart jó pár hete.

Az előző terhességemnél, pont az ellenkezője volt, a végén mást sem csináltam, csak aludtam.

38 hetes

2009. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak éberebb éjszakáim, elég általános jelenség. Ja és sokszor idióta álmokkal párosul. Tudtommal ez is általános. Olyan mintha készülődnénk az éjszakázásokra:)))
2009. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki lefekvés elött egy pohár langyos tejet (házi tejet ha bírod)igyál.Na meg az orbáncfű teát.A hagymaféle is vacsorára álmosságot hoz,a mák is.Retek mézzel ...stb

Voltam én is álmatlan.Nagyon rossz volt.Ezek mind használtak.

2009. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a gyors válaszokat! Mindegyikben van megfontolandó és kipróbálandó. Ma szellőztetés lesz és langyos tej... hátha. Különben lehet, hogy engem sem zavarna annyira, csak nehéz 5 - 7 órát nyugton lenni, mert nem akarom zavarni a párom, aki dolgozni is jár ugye, velem ellentétben. Unalmas. Tudom, hogy jó, ha hozzászokok, mert hetek múlva ehhez majd sírás és cselekvés is párosul, de akkor már legalább lesz mit csinálni. (Gyanítom, vissza fogom sírni még ezt a nagy nyugalmat!) És igen! Az is igaz, hogy azon rövid idő alatt, mikor alszom, nagyon vadakat álmodom össze - vissza! Szóval, mégegyszer mindenkinek köszi!
2009. febr. 20. 10:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Én 35hetes vagyok és én az eleje ota nem tudok aludni.Már én is kiprobáltam mindent.Nagyon rossz,a férjem ott alszik mellettem jóizűt nagyon irigylem ilyenkor.Nem tudom neked elmondani hány filmet láttam unalmamban.Régen ahogy letettem a fejem már aludtam is.Valamilyért ez igy lett kitalálva.Kitartás,én is azon vagyok.
2009. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát... Próbáld ki a levendula teát (Mandala Night Fly) drogériákban lehet kapni. Vagy esetleg a HOVA gyógynövény tablettát. Nekem a levendula bevált. Vagy esetleg: kamilla tea+ borsmenta tea+ méz+ cirtomlé+ pici gyömbér+ csipet szerecsendió (szerecsendióval óvatosan, elivel annak van altató-nyugtató hatása)

Remélem valami beválik:)

2009. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nektek is nagyon köszönöm!


Istenem! Ha ez az eleje óta így menne, megőrültem volna, úgyhogy minden megbecsülésem a Tied! Még csak azt se mondhatom, hogy hamarosan ez majd elmúlik (mert ha majd elmúlik, az is jó hangos lesz éjszaka)... de azért jobb lesz nekünk, hidd el! :))


Mindent ki fogok próbálni (időm még van rá), mert ezeket még nem hallottam, köszönöm!

2009. febr. 20. 20:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Menj ki a napfényre.Hiányában nincs elég szerotonin termelődés az agyalapi mirigyben.A sötétben a szerotonin melatotinná(alváshormon)alakul.Ha nappal kevés a szerotonin termelődése ,akkor estére nincs amiből melatonin legyen.

Erőt kell gyűjtened a szüléshez.

A másik oka lehet a jódhiány.Ajánlom a jodos kombuchát.

2009. febr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Okulásként csak annyit hagynék az utókorra, hogy nem biztos, hogy az ilyen tünet temészetes velejárója a terhességnek! Sajnos akérdés feltevését követő 2 héten belül, a 36. héten preeklampsziával megcsászároztak! :((( A vérnyomásom az egekben volt (200/100) és már ott volt a fehérje is a vizeletemben. A lábam meg merő ödéma a 31. héttől... Hát egyes dokik szerint a betegség ezekkel az éjszakákkal kezdődött. Úgyhogy aki nem tud aludni, és ideges, mérjen/méressen vérnyomást is, minél előbb!
2009. máj. 25. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!