Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vmi statisztika arról hány...

Vmi statisztika arról hány nőnek lesznek striái a hasán terhesség alatt? Miért van az h minden könyvben elolvasom, milyen gyakori, közben meg még sose láttam senkit akinek olyan lett volna a hasa?

Figyelt kérdés

A harmadik babámat várom, van jópár barátnőm is és senkinek se lett a hasa csíkos, csak nekem! Nstre is akárhányszor jártam (mindkét gyerekem 41.hétre jött szóval részt vettem jópáron) sose láttam senkinek hogy csíkos lenne, még a kövér jó nagy hasú mamiknak se,nem bántásból írom ezt, örülök hogy más nem szív ekkorát.

Fiatal vagyok,(voltam) 27, nem volt nagy hasam, nem nőtt gyorsan, 82 ről indult 110essel mentem szülni és magas is vagyok.(178)

12 kilót híztam az se sok szerintem.Normál súlyú vagyok.

Hogy lehet hogy csak én vagyok ilyen peches?

Ráadásul tök rosszul esik hogy akárhova megyek (eü intézmény) mindenki egyből azt mondja, látom sokat hízott a terhesség alatt, jobban kellett volna vigyázni, meg figyelni...és már utálok magyarázkodni.

A terhességek után is szépen vissza tudtam fogyni de a hasam egy katasztrófa ezekkel a csíkokkal, nem bánom én mert van 2 (félig már 3:)) egészséges gyerekem, na de hogy mást ez nem érint?


2011. márc. 11. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez genetikailag is kódolt dolog. Ha valaki hajlamos a kollagénrostok szakadására, kenheti magát bármivel, csupán enyhíteni tudja a csíkosodást, teljesen elkerülni nem fogja.

Lehet, hogy épp akkor, mikor voltál, nem olyan kismamákkal találkoztál, akik csíkosodtak. Nemek szerencsés az alkatom, 4 terhesség után sincs csíkom (sosem kenegettem magam semmivel!), de ahányszor csak voltam ilyen-olyan vizsgálaton, szinte minden kismama a striásodásról panaszkodott... Az összes barátnőmnek, ismerősömnek csupa csík lett a hasa terhesség alatt...

Hogy ki mennyire hajlamos rá, arról nem tehet! A 12 kiló sem sok! Szóval ne dühítsen a dolog, nincs miért magyarázkodnod!

2011. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Genetika.

2 nagy baba után egy csíkom sem lett, a másodikat 37 évesen szültem.

Sosem kentem semmivel hasam, elsővel 18, másodikkal 12 kilót szedtem fel.

Anyámnak sem lett se utánam, se az ikerhugaim után.

2011. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nahát de érdekes hogy te meg pont csíkosodósokkal találkoztál:) nekem anyumnak is csíkos volt, de ő saját bevallása szerint is sokat hízott első terhességét 54 kilóval kezdte és 75 el fejezte be...

szóval úgy gondoltam ha én majd odafigyelek és nem eszek kettő helyett stb. akkor elkerülöm, hát nem:(

2011. márc. 11. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én találkoztam csíkossal és csíktalan kismamával is. Én is csíkos lettem pedig nem híztam csak 10 kilót.

Az aki szerint ez a hízástól van az elmehet a búsba, mert nem tud semmit. Ismerek olyat, kapaszkodj meg, aki 30 azaz harminc kilót szedett fel terhessége alatt! Szerinted lett striája? NEM!


Ahogy előttem is írták ez genetika. És ha beszólnak nem kell magyarázkodni, csak mosolyogj magadban, hogy na még egy okos (:

2011. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

13:11 voltam.


Anyukám is csíkos lett, 7 kilót hízott velem, 57 kilósan ment szülni. Én 50 kilóval kezdtem és 60-al mentem.

2011. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg ne emésszen a dolog. Az én pocakom is úgy néz ki, mint egy kis tigrisé. Pedig én aztán kentem minden sz..al, olajjal, krémmel, legfeljebb annyit értem el, hogy nem repedezett ki a bőr a kiszáradástól. A combomon, fenekemen, cicimen nincsenek csíkok szerencsémre, de van, akinek ott is lesznek.

Mondjuk én túlsúllyal is kezdtem a terhességet, de 5 kilónál többet nem híztam, és már a 37. héten járok, úgyhogy ezek a kilók abszolút a baba és a járulékos költségei. Nálam még szerintem a korábbi hízás-fogyás utáni eredmény is benne van...

Engem jobban zavar, hogy kicsit kifordult a köldököm. :(

2011. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hehe a köldököm is kifordult :)) de szülés után visszahúzódik ne aggódj! :)

legalábbis nekem:)

Hát igen igazságtalannak érzem, barátnőim is semmi jót nem tagadtak meg maguktól finoman szólva terhesen :) és egy darab csíkjuk nem lett pedig jóval nagyobb hasuk volt a végére.

Igazából azt se mondhatom h a végére repedt volna meg, mert 24.héttől egyre több és több csíkom lett.

2011. márc. 11. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Genetika és dns függő.van,hogy anyuka nem striásodot kismamaként,del ánya igen
2022. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!