Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent ez? Terhesgondozásr...

Mit jelent ez? Terhesgondozásra utasítva. Kivizsgálás/OGTT! /

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most voltam 8 hetes vizsgálaton és orvosom csak annyit mondott 12 hetesre kell újra mennem. Viszont a vizsgálati lapomon a fenn írtak vannak. Most akkor nem kellett volna valamilyen beutalót kapnom, fel kell keresnem a védőnőt vagy mi a teendő?


2009. febr. 21. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a védőnő küld majd el majd további vizsgálatokra , pl vérvizsgálat, belgyógyászati vizsgálatok, majd később AFP vizsgálatra stb.
2009. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nem derül ki a kérdésedből, hogy milyen orvosnál voltál 8 hetesen. Helye válogatja, hogy hol, ki, mire ad beutalót. Első körben lehet a védőnő jó információ forrás.

2009. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a terheléses cukorvizsgálat.Ilyenkor még nem nagyon szokták elvégezni,hacsak a kórelőzményedben nincs erre utaló ok,ill. túlsúly.
2009. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Most hüvelyi ultrahangon voltam és a dokim ugyan nagyon rendes (évek óta hozzá járok), de semmit sem mondott. Én úgy gondoltam, hogy ha már kellenek a vizsgálatok, akkor részletesen elmondja, hogy hová kell mennem, miért.

Eddig semmi problémám nem volt, a súlyom is jó, ezért nem is értettem a papíromat.

A védőnőt és az általános orvosomat sem akartam még tájékoztatni!

Ismerősöm mindenkinek elmondta a korai terhességét és most 14 hetesen kiderült a baba beteg és nem szülheti meg. Az utcán meg mindenki megállítja, hogy mi újság.

Szegény meg egyre jobban kikészül.

Mivel az ált. orvosom asszisztense a család jó ismerőse nem akarom, hogy a szüleim tőle értesüljenek. Eddig feltett szándékunk volt, hogy csak a 12 hetes vizsgálatok után, mikor már látjuk, hogy rendben vannak e a dolgok akkor közöljük a jó hírt. 32 éves vagyok első babás és nagyon izgulok, nehogy valamilyen genetikai problémánk legyen.

Mindenki jó babavárást!

2009. febr. 21. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az ismerősöknek nem is, de a védőnőnek már elmondhatod. Elmondom nekem hogy volt:

6 hetesen voltam dokinál (magán, bár nem fogadom meg csak elsőre nem az sztk-ba akartam menni). Nagyon aranyos volt. Vizsgálat után elmondta, hogy először is el kell mennem a védőnőhöz, aki megcsinálja nekem a kiskönyvet, majd azzal menjek az sztk-ba a terhesgondozóba. Nekünk a védőnő nem adhat beutalót, ezért kell a terhesgondozóba járni! Azt is mondta, hogy ha lehet, akkor ezt mind még a 12. hét előtt, mert lesz vérvétel és 12. heti genetikai uh. Arra pedig ők adnak beutalót!

Szerintem már nyugodtan felkeresheted a védőnőt, mert így sem biztos, hogy azonnal tud fogadni. Legfeljebb azt mondja, hogy menj később. Csak azért mondom, mert óriási különbségek vannak kórház és kórház, valamint védőnő és védőnő között. Szóval nálatok lehet másképpen van! Azért csak nyugodtan keresd fel. Ettől függetlenül nem kell még közölnöd az ismerősökkel.

25 hetes kismami

2009. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!