Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak a keresztcsontja mikor...

Másnak a keresztcsontja mikor kezdett el fájni? Nektek is ha ültök akkor a legrosszabb?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hamar elkezdtek fájnia a csontjaim. Ha ültem majd megvesztem tőle. S persze hogy ülő munkám volt. Úgyhogy próbálj meg mozogni azért, amennyit tudsz, amennyi jól esik.
2011. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem először az ELSŐ héten. Nem tudtam, mi bajom van, ülőmunkámat állva végeztem. Mintha egy vasrúd feszített volna keresztben. Aztán egy hét múlva semmi.

Aztán a 18-22. hetekben. Akkor is nagyon rossz volt. Még menni is alig tudtam tőle, volt hogy a lábam is majdnem összecsuklott. Ülni volt a legrosszabb.

Azóta semmi, most vagyok a 30. héten. Gondolom, a végén is hasonló vár majd rám, a végső táguláskor....

2011. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, nem tudom, hogy otthon mire van lehetőség, de nálam a fizikoterapeuta mondta a 30. hét táján az egyik szülésfelkészítőn, hogy nem természetes velejáró

ja a terhességnek a fájdalom, úgyhogy kérjek időpontot és menjek be rendelésre (itt a szülészetnek van fizikoterápiás részlege.

Mindenféle gyakorlatokat csináltak rajtam, jobbra-balra hajtogattak, meg mondták, hogy milyen gyakorlatot csináljak otthon és bár eleinte nem hittem benne, de tényleg jobb lett.

Lehet, hogy a szakszerű kezelés nélkül nem hatásos, de otthon olyat kellett napi 3x csinálnom, hogy a hátamra feküdtem, lábak padlón behajlítva, egyik megemel, keresztbe lábfej át a térd előtt az ellentétes oldalra, ellentétes kézzel bokánál megfogni és 5x20 kicsit húzni közte kis pihivel. Célszerű a bőszárú naci nagyobb pocinál, mert ott lehet, hogy nem tudud már a bokádat elkapni így, csaka naci szárával tudod odahúzni a lábad.

Remélem segít, de főként, hogy otthon is valami szkszerű kezelési lehetőség.

2011. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt eddig,most vagyok a 38.hétben.

Talán a szeméremcsontomat érzem néha,de az sem vészes,és csak akkor van,mikor reggel fölkelek az ágyból,kb.5 percig.

2011. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem épp tegnap kezdett el elég erősen fájni, valószínű azért mert sokat ültem, de estére már kezdett nagyon nehezen elviselhető lenni - 25 hetes kismama vagyok. Reggelre elmúlt, de ahogy telik a nap megint kezdem érezni...
2011. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!