Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legjobb és "legrosszabb"...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Legjobb és "legrosszabb" hét/hónap?

Figyelt kérdés
Melyik hét/hónap volt a legkellemesebb és a "legkellemetlenebb" a terhességetek alatt és miért? Azért az idézőjel mert azért mégiscsak örülünk hogy kisbabánk lesz. :) 28 hetes érdeklődő kismama
2010. nov. 5. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádtam terhes lenni. Semmi bajom nem volt. Talán a legjobb az volt mikor már apa is érezte és minden este úgy aludtunk el, hogy előtte apa olvasott vagy beszélt a babának:) A legrosszabb az utolsó 2 hét volt mert kórházban voltam+ még az az 1 hét amit szülés után bent voltunk sárgaság miatt.
2010. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb: 6-12. hétig mert egyfolytában égett a gyomrom, valamint az utolsó két hét, mert akkor már minden "bajom" volt.

Legjobb:25. hét, mert akkor voltunk a 4d-s ultrahangon, de 20-30-ig mind jó érés volt! Közepes méretű pocak, jókedv, boldogság!! Jó lenne megint ezt érezni! :-)

2010. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Legjobb:31. hét, végre az apukája is érezte hogy ficánkol.

Legrosszabb:40+3 hét, be kellett feküdnöm a kórházba, mert már túlhordtam és nagyon vizes voltam.Aztán mikor hétvégére haza akartam jönni, inkább kibújt:).

Szóval a 41. Utálok máshol aludni.

2010. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

a legkellemetlenebb a hányinger(hányás nem nagyon volt) 6 héttől-10hétig tartott nálam.Amit még kihagytam volna az a sok hasfájás, ez a 16.hétig is eltartott és még előjön néha,amúgy ezért nem tudtam menni melózni már a 8.héttől,sajnos székrekedésem volt bármit is ettem és nagyon megszenvedtem vele.Most meg nem tudok aludni csak a bal oldalon, és keveset alszom éjjel.Amit imádok az a baba mozgása,és már nagyon várom a szülést:)

és te?

2010. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sziasztok! Nekem eddig a legrosszabb a mostani hátfájás, illetve az elején kb a 3. hónapig a hangulatingadozásaim, rengeteget sírtam.

A legjobb ahogy mozog a baba, főleg mikor apukája is fekszik mellettem és ő is érzi. És hogy bármennyit eszek is nem kell behúzni a hasam. :)))

2010. nov. 5. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első babámnál: az első 5-6 hét iszonyat hányinger, álmosság (miközben pont az államvizsgára kellett készülnöm) és mellfájdalom (de úgy hogy még a ruha is idegesített ami rajtam volt). Aztán nyáron 28-32 hét körül baromi iszonyatos kánikula volt a 4.en laktunk panelban meg lehetett gyulladni szinte egész nap csak zuhanyoztam hogy kibirjam...de azonkívül más baj nem volt. Aztán a vége felé 34-35.héttől úgy elkezdtem vizesedni hogy volt hogy már fájt a kezem, lábam emiatt, és égett a gyomrom de borzasztóan. Alig vártam a szülést, de túlhordtam a babámat 10 nappal. (azt is rosszul éltem meg) majd a kórházat is utáltam:) Nem szeretek másokkal aludni főképp hogy a baba miatt nem is tudtam, alig volt tejem stb.

Szóval összességébe a terhességet se szerettem annyira, meg az első pár hetet (de gondolom csak a fáradtság, meg a kétségbeesés miatt első baba, friss szülők, nem nagyon volt kitől tanácsot kérni).Hisztis voltam mindent összevetve:)

Aztán a második babánál SEMMI bajom se volt, nem émelyegtem, nem fájt semmim, nem vizesedtem, imádtam terhes lenni :) A szülés is hipergyors volt és már a kórház se idegesített, és a babázás is sokkal jobban ment kezdetektől:)

Szóval van ilyen is olyan is:)

2010. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most vagyok a második babámmal terhes (még csak 6. hét). A terhesség a fiammal egy rémálom volt! DE MEGÉRTE!

7. hetes koromtól 16. hetes koromig véreztem. Mivel korábban már hasonlóan vetélésem volt, a doki szigorú fekvésre utalt. 8. héttől 20. hétig hánytam. Minden édes illatot megérezve sugárban! Ki kellett tiltani még az öblítőt, és mosóport is a lakásból, a kertből az összes virágot, stb. Sajna akárhányszor megcsapta az orrom, azonnal jött! Nagyon ciki helyzetekbe kerültem az utcán is! Talán a 21-26. hét volt a legkellemesebb. 26. héttől alhasi fájdalmaim lettek, és nagyon keményedett a hasam. Sajna mire beértem dokihoz, olyan kemény lett, hogy ismét fekvésre intet. ekkor növelte a magneB6-ot 3x2-ről 4x2-re. Ismét fekvés! 39. hétre érkezett meg a kisfiúnk, pontosan Karácsonykor. Csodálatos volt a találkozás, és minden kínlódást megért.

(Zárójelesen írom: Szülés után a mellem 3x begyulladt, majdnem kés alá kerültem. A köldöksérv műtéten már túl vagyok. Néha genetikai hulladéknak érzem magam.)

2010. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
legrosszabb: első 13-14 hét. veszélyeztetett voltam, feküdnöm kellett, rengeteg vérzéssel, idegességgel járt, plusz a hormonok miatt is stresszes voltam. a legjobb az összes többi. életem legjobb időszaka volt. persze, most is csodás a fiammal, de a terhességem a földi mennyország volt. mondjuk a 41. hét azért már nem volt olyan jó, mindennap NST, utána befeküdni. :S
2010. nov. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb: 36-39.hét, mert azt hittem, mindjárt szülök (és tele voltam energiával).

Legrosszabb: 39-41.hét, nagyon megviselt lelkileg a túlhordás, azt hittem, most már állandóan terhes maradok... (testileg semmi bajom nem volt amúgy)

2010. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!