Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell szülés után illatme...

Miért kell szülés után illatmentes tusfürdöt használni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem KELL, csak javasolt, mivel így az újszülött sokkal hamarabb megismeri az anyja természetes, csak rá jellemző, saját illatát, ami nagyon fontos számára, mivel az első időkben a szaglás az egyik legfontosabb érzéke.

Minél hamarabb megtanulja megismerni a mami illatát, annál hamarabb áll össze a kis fejében a biztonság-szeretet-probléma megoldása képlet

2009. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Én ugyan azt a tusfürdőt használtam mint szülés előtt, de semmi gond nem volt belőle. A kórházban mindig az utolsó szoptatás után zuhanyoztam, így reggelre már nem volt erős illata. Itthon sem volt belőle probléma. Szerintem ez is egy kicsit túl van lihegve.

Ha tanácsolhatok valamit, akkor veszel a gyógyszertárban antibakteriális tusfürdőt, mert nagyon sokat segít a gátseb gyógyulásában.

2009. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én bizony erős (mű)málna illatú tusfürdőt vittem magammal a kórházba, a kicsi lányom napokig szó szerint verekedett velem, nem akart szopni. Persze ennek nyilván az is volt az oka, hogy császárral született, lassan jött meg a tejem és őt első nap elkezdték tápszerrel itatni, óriás lyukú cumiból. Mindenesetre a szobatársam azt tanácsolta, hogy próbáljak meg az ő (babáknak gyártott) tusfürdőjével fürödni, és ha hiszed, ha nem, sokat javult a helyzet! Azt azóta is sokszor tapasztaltam, hogy a szagokra finnyás, de az én szagom - még ha esetleg izzadt is vagyok - soha nem zavarta. Szóval nekik még anya illata a legjobb, és az egyetlen ismerős dolog az ismeretlen világban, mint egy útjelző lámpa az éjszakában. Ráérnek még az illatszargyártók termékeivel később is megismerkedni!
2009. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!