Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti festitek, festeti...

Kismamák, ti festitek, festetitek a hajatokat? És a műkörömről mi a véleményetek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Csak mert szoktam olyat olvasni, hogy káros?!

Szerintetek?


2011. márc. 17. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Terhesség előtt festettem a hajam, de most nem festetem, mert a fodrászom azt mondta nem szabad. Mondjuk az eredeti hajszínemtől alig eltérőre volt festve, úgyhogy semmi gond a lenövéssel. A műkörömről még nem hallottam.
2011. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az mondta a védőnő, ha nem sebes a fejbőröm nyugodtan festhetem. Én megvártam az első trimeszter végét (12. hét), azóta havonta festem.
2011. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kétszer festettem hajat terhesség alatt, a 10. hét körül és a vége felé. Kitárt ablakok mellett... Műkörömmel nem élek, arról nem tudok nyilatkozni.
2011. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is az első trimeszterben hagytam fel a hajfestéssel, majd a 2. tól ismét festettem kb havonta. Lehetőség szerint nem egy kis szobában, hanem egy jól szellőző helyen.

23/N

2011. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is festettem a hajam az első trimeszter után az első babámnál is, és most is. A festáék maga nem káros, csak az, ha belélegzed, úgyhogy én maszkot raktam magam elé, és tágas, jól szellőző helyen csináltam. A műkörömről én sem hallottam, de valószínűleg annak is káros a belégzése, és ott ráadásul, amit lereszelnek (műköröm maradék)azt alapból sem jó, ha beszívod, nem hogy még terhesen.
2011. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem igen csúnya,ha lenő a hajam,így én kb. havonta festem,és tettem ezt az első trimeszterben is.Műkörmöt is rakattam fel,baba ettől köszöni szépen jól van a pocakban.Egy doki se mondta,hogy nem szabad. Mondjuk asszem nem is parázós az orvosom,mert pl. engem szaunázni is engedett.Mondjuk szerintem ez terhesség és egyén függő. Én ezeket a dolgokat előtte is csináltam,egészségesen fejlődik a baba,soha semmilyen vérzésem,görcsöm,stb. nem volt.

Szóval szerintem ne másokra hagyatkozz,hanem az orvosodat kérdezd meg rőla,hogy a te esetedben mit lehet,mit nem..

2011. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ket terhesseg alatt vegig festve volt a hajam, kb 6 hetente. Normal korulmenyek kozott, mint elotte is. (Arra gondolok, hogy fodraszuzletben es mivel 2 teli terhessegem volt, igy nyilvan nem nyitott ablak mellett ultem, mert en sem akartam volna megfazni es a tobbi kuncsaftot sem szivesen fagyasztotta volna szet a fodrasz gondolom.)

Az elso terhessegem alatt mukormom is volt. Az meg foleg nem jar semmilyen szaggal, legalabbis nekem epitve volt zselevel a francia minta, nem hasznaltunk lakkot, csak a vegen egy szintelent.

Semmi baja sincs a gyermekeimnek, tehat nalam biztosan nem volt karos.

2011. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő a 12.hét után javasolta csak a hajfestést, viszont 13 évig volt műkörmöm.Ahogy megtudtam, hogy babát várok levettem mert az orvos szerint tök mindegy hogy porcelán vagy zselés esetleg tipp akkor is káros lehet,A másik pedig ha valamilyen oknál fogva kórházba kerülsz akkor nem igazán díjazzák mert a köröm színéből rengeteg mindent meg tudnak állapítani.
2011. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 18. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!