Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hónapot hány hétnek...

Egy hónapot hány hétnek számolnak a terhesség alatt? 16 hetesen 4 hónapos a pocaklakó? Vagyis 1hó=4hét?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség 40 hét, ha ezt visszaosztod akkor nagyjából négy és fél hét egy hónap. A gyakorlatban szerintem ez a számításmód nehezen követhető. Én úgy számoltam a hónapokat, hogy a fogamzás hónapjától számoltam havonta. Így nagyjából kijön a 9 hónap.
2009. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A te számolásod tényleg egyszerűbb!
2009. febr. 22. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:

A 9 hónap az 40 hét nincs itt turpisság. Vannak olyan hónapok amik rövidebbek, vannak amelyek hosszabbak, az egy hét az tényleg egy hét. Ezért is számolják az orvosok hetekben nem pedig hónapokban a terhesség idejét, mert ha hónapokban számolod, akkor az becsaphat.

Gondold el a február is egy hónap meg a január is... pedig az egyik 28 napból a másik meg 31 napból áll.

2009. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez igaz és tényleg egyértelmű.

Köszi a segítséget!

Csak tudod mindenki úgy kérdezi, hogy hány hónapos terhes vagyok...ezért gondolkoztam el rajta és kértem segítséget.

2009. febr. 23. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!