Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a 12.hetes kombinált...

Megkaptam a 12.hetes kombinált tesztem eredményét. Megnyugodhatok? Jövő héten tudok csak a dokimmal beszélni kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Megkaptam a 12.hetes kombinált tesztem eredményét amik a következők:

PAPP-A szint: 1160 miu/L 0,57 MoM

Szabad ß-hCG szint: 52 Ng/ml 1,37 MoM

Tarkóredő vastagsága: 1,8 mm 1,23 MoM

Kockázat down-kór előfordulására 1: 1800

Kockázat 18-as triszómia előfordulására: kevesebb mint 1:50000

Csak azért aggódom mert olvastam a régebbi hasonló kérdéseket és sokaknak ilyesmi jött ki 1:10000, 1:20000 Down-kórra.Nem értem mert valaki olyat is írt hogy anyai kor szerint meg simán down kockázat szerint ennyi meg ennyi.Nekem csak egy eredmény van.

Igaz, hogy negatív az eredményem de kicsit idegesít hogy nekem "csak"1:1800 hoz másnak meg sokkal több.


2009. febr. 23. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Csak mert a Down-kórra a kockázat is emelkedik az anya életkorából kifolyólag! Amúgy jók az eredményeid! Én nem aggódnék!
2009. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz!

Mivel 1,8mm a tarkoredő.

Nekunk 1,7 volt. 0,75-3 mm-ig rendben szokott lenni!

2009. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nyugi!

ez tenyleg csak egy statisztika amit mas anyak eletkora es a betegseg elofordulas alapjan szamolnak. nagyon jok az eredmenyeitek! viszon az 1:5000 eredmeny eseten is 1 baba az 5000 db-bol beteg ami szamara 100%os betegseg es 4999 egeszseges, ezert nem erdemes ezekkel a tesztekkel foglalkozni csak ha valakinel felmerul a gyanu(magasabb eletkor, csaladi elofordulas, alkohol, drogo vagy gyogyszrszedes a teherbeeses alatt). en is megcsinaltattam anno, a laborban egyszeruen elhibaztak es a kihozott eredmeny alapjan epphogy suroltam a normalis also hatarat. ne tudd meg mit eltunk at. de aztan rajjottem ez csak egy statisztika es ha az echoval kovetik a terhesseget minden ok!

UDV, orvos mami :)

2009. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok
2009. febr. 23. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg nekem a Down kockázat 1:500 volt/1:150-től negatív/,az összes többi eredményem mind jó lett,sőt elmentünk a Géndiagnosztikai Kp.-ba UH-ra és ott is mindent rendben találtak,igaz én már 36 éves vagyok,de mint utólag kiderült hamarabb lettek a vizsgálatok megcsinálva másfél héttel.Ne aggódj,nincs semmi probléma az eredményeiddel.Üdv:24 hetes
2009. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!