Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babások, hogyan képzelite...

Első babások, hogyan képzelitek el a szülést? Hogyan szeretnétek? Milyen "kép" él a fejetekben?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés... de szerintem mindenkinek van egy terve, elképzelése, "álma", ahogy szeretné, hogy menjenek az események, persze azon túl, hogy minden rendben lesz és nem fog fájni semmi:)


De pl. amikor rá gondolsz, akkor éjjel jön rád és felkelted a férjed? Vagy vásárlás közben egyszer csak elfolyik a víz vagy netán egyedül olvasgatsz békésen otthon és egyszer csak elkezdesz görcsölni?


2011. márc. 21. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár mi még csak ebben a hónapban kezdünk el próbálkozni, remélem sikerül hamar és még idén szülök!:)

Nem tudom, de benne mindig olyan kép van (nyilván az amerikai filmek miatt), hogy éjjel keltem apát, és megyünk a kórházba. Ő körbetelefonálja a 3 legjobb barátnőmet, akik már most megmondták,hogy jönnek szülni, meg hívja anyuékat! Remélem rövid lesz és a férjem is bírni fogja. Apás szülést tervezünk!:)

Már csak jönne hozzá a bébi!:))

2011. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sok sikert, nekünk első próbálkozásra összejött :) Most a 36. héten vagyok!
2011. márc. 21. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen gondolataim voltak! Végigvettem az összes helyzetet, hogy mikor mit hogyan.Akkor volt az, hogy a taxiban szült a kismama, és állandóan ezzel poénkodtak!:-)Folyton azon gondolkodtam, hogy mennyire kell majd sietni.. ehhez képest szépen csendben jöttek a fájások hajnaltól, és csak délután mentük a kórházba 5 perceseknél. Már az összes szomszéd tűkön ült, hogy induljunk már, én meg mondtam, hogy érzem, hogy ráérünk. Így is volt, a baba csak 3 nap múlva született meg. Na, ennyit a sietségről:-))
2011. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy képzelem el hogy este 23.00 kor elfolyik a vizem és hajnal 3-ra megvan a baba.ennyi-)optimistán állok hozzá-))
2011. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekunk is elsore sikerult. :) en 36+3 hetes vagyok. Elso baba lesz. Nem felek, mert nem tudom meg mire szamitsak.. :) de remelem minden rendben lesz es gyors lesz.
2011. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Remélem, akkor folyik el a víz, amikor a párom itthon lesz. Júni 3 ra vagyunk kiírva, de valamiért úgy érzem, hogy 38. hétre május 20 körül fog megszületni. Úgy képzelem el, hogy nagyon fogom már várni a végét, de nem azért, hogy elmúljon a fájdalom (persze azért is) hanem azért, hogy had lássam már a kisfiam. Utána meg azért leszek türelmetlen, hogy had lássam, hogy a férjem mit szól hozzá. A szülésről konkrétan nincs elképzelésem, csak annyit szeretnék, hogy minden rendben menjen, viszonylag gyorsan. :)
2011. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy képzeltem el, hogy fájásokkal kezdődik éjszaka, aztán irány a kórház, ahol végignevetem és szórakozom az egészet, vidáman, énekelve vajúdok és pár óra alatt megvan a baba természetes úton. Párom pedig mosolygós arccal ott áll mellettem. Na jó, gondoltam, hogy nem lesz ennyire rózsás a helyzet, de azért a remény bennem volt. :)

No, persze nem így alakult a dolog. De a lényeg tényleg az optimizmus!

Legyen nagyon könnyű szülésetek!

2011. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én már vagy 1000-szer lejátszottam a fejemben az egész szülést és a kórházba menetelt. Nagyon szeretek erre gondolni, egyenlőre nem félek, úgy állok hozzá, hogy másoknak is sikerült, nekem miért ne sikerülne. Úgy képzelem, hogy aug.31-én (aug.30-ra vagyok kiírva) fogok szülni. Éjjel jönnek rám a fájások és felköltöm apukát. Nálunk nem lesz apás szülés, úgyhogy még útközben felhívjuk férjem unokanővérét, hogy készüljön, mert megyünk szülni. Azt szeretném, ha ő lenne benn, mert az apuka betegesen fél a tűtől, vértől, fehér köpenytől. Nekem ami nagy félszem az a gátmetszés, s azt szeretném, ha azon ritka nők közé tartoznék akiknek erre nem lesz szüksége. Már most nagyon sokat erősítem a medencefenék izmaimat, hátha összejön. A szülés alatt a csajszi, aki bejött velem, végig fogja a kezem és őt ismerve poénkodik ott nekem ezerrel. Nem túl gyorsan, de ügyesen kibújik a babóm, akinek nagy sötét haja lesz. Ez nagyon valószínű, mert nekem is és az apukának is ilyen volt. Amikor megfoghatom a kisbabám elönt a forró szeretet. Ekkor már apuka is ott van és ragyog a büszkeségtől. Apuka csinál vagy 100 képet rólunk. Ja és én már azt is elgondoltam, hogy az utolsó napokban nagyon figyelek majd a külsőmre, hogy ha pont aznap megyek szülni szép legyek majd ezeken a fotókon. :-)))))
2011. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Disi ***** válasza:
Én még csak 26 hetes vagyok, de nekem is sokat forog az agyam, hogy vajon milyen lesz. A múltkor olvastam egy nagyon jó kis cikket a szüléstől való félelemről, és teljesen megnyugatott, úgyhogy azóta nem félek. Azt írták, hogy fejben dől el, ha nagyon paráztatod magad, akkor csak előre sokkolod magad, és tényleg olyan is lesz. Nem fog egyfolytában fájni, a fájások közt nincs semmi ( jó biztos van valami, de akkor nem fáj annyira). Először nem akartam, hogy a férjem benn legyen velem, de kell valaki, aki ott van melletted, ki tudja mennyi ideig fog tartani. Ha úgy alakul, hogy nem bírja, akkor majd kimegy (úgysem fog, annál jobban félt :-)).Ráadásul a fejednél áll, nem fog látni semmi borzasztót. Lehet, hogy ahogy telik majd az idő, nekem is el fog szállni ez a nagy nyugalmam. Azt még nem tudom elképzelni, hogy mikor fog történni, lehet hogy nekem ez majd később jön.
2011. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Álmaim szülése a következőképpen néz ki: Vagy reggel, vagy délelőtt elfolyik a magzatvizem. Még szépen lezuhanyzom, bepakolunk a kocsiba és indulunk is a kórházba. Remélhetőleg fogom bírni annyira a fájdalmat, hogy ne kérjek fájdalomcsillapítást... Remélhetőleg az orvos megpróbálja majd gátmetszés nélkül levezetni a szülést. Apa persze végig ott áll majd a fejemnél. És még aznap kora este megszületik a babám aki egy tündér lesz és hagy majd éjszaka aludni egy kicsit :)))

Na persze biztos nem így lesz, de azért jó lenne :)

2011. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!