Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérvétel-para! Mi lesz, ha...

Vérvétel-para! Mi lesz, ha terhes leszek egyszer?

Figyelt kérdés

Jó, most még nem szeretnénk gyereket, majd később.

De belegondoltam ebbe a vérvétel dologba. Már attól elájulok, ha egy kicsit elvágom az ujjbegyem, egy vérvételtől meg egésznap K.O. van, legrosszabb rémálmom :(

Kérlek, ne bántsatok :(

Ti- ha ilyenek voltatok mint én- hogyan küzdöttétek le a félelmet ?


2011. márc. 21. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézz oda, csukd be a szemed vagy beszélgess, nálam bevált, hogy másra figyelek.
2011. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel,a tű és szuri nekem is a rémálmom mai napig. Ugyan így a fogorvos is. De hidd el mikor már a pocakban lesz a baba,érte elviselsz mindent.
2011. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A parom is nagyon fel vagyis nem is fel hanem nem is tudom mi ez,a vertol,vervetelrol,es amikor megtudta hogy neki is be kell jonni vervetelre,mert rh negativ az en verem es az ovet is meg kell nezni,egy szot sem szolt,csak azt mondta,hogy a kicsiert barmit...:) Te is igy leszel,foleg meg hogy a te pocidban lesz a baba..:) 31.hetes kismama:)
2011. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kísérjen el valaki! Ha ott vagy, ne nézz oda, ahogy veszik a vért! És előre szólj a nővérkéknek, hogy nem bírod az ilyet, és akkor úgy állnak hozzád. Engem sokszor le is fektettek :)
2011. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ne nézz oda, ne állj fel azonnal, legyen nálad víz....én egyszer majdnem elájultam, de a nővérek egyből fellocsoltak vízzel....
2011. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten fóbiás vagyok... vér látványától ájulás közelbe kerülök...vérvétel parám volt nekem is. Abszolút nem a fájdalomtól tartottam, tőlem aztán szurkálhatnak, hanem magától a vér látványától vagyok rosszul.

Most vagyok 25 hetes kismama, múlt héten vettem hatodszorra vért, mióta terhes vagyok...szinte már rutin...az elsőnél még falfehér voltam.

Az én taktikám (de most már erre sincs mindig szükség), hogy nagyjából vízszintes pózba állítják a széket, vagy akár feküdtem. Valamint én még magát a vér levételét sosem láttam...egyszerűen elfordítom a fejem és másra gondolok.

Ma már nevetséges az is, hogy az elején falfehérré változtam...túl jó pár problémán a terhesség alatt...hólyaggyulladás, gomba, HPV kondilóma, biopszia, állandó vizsgálatok...etc... komolyan semmiség, és még van 14 hetem a baba érkezéséig...ez idő alatt valami átalakul a nőkben, hidd el. Számomra is csak az a fontos, hogy egészségesen, rendben világra jöjjön...engem majd helyrehoznak...

Pedig hidd el, én aztán nem vagyok az a született ősanya típus sem fizikailag sem lelkileg!

2011. márc. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Terheseg elott elajultam vervetel utan.Franko volt eloszor vervetelre menni terhesen,be voltam rezelve.Szoltam de kinevettek es tenyleg nem voltam rosszul.

masodik vervetelnel ugy alakult hogy egy kemcsot at kellet vinnem egy masik epuletbe,kijottem es atadtam a ferjemnek,amig varakoztunk visszaadta,na ott csattantam el majdnem de megusztam.

Nekem nagyon fontos hogy ahogy kiveszik a tut,azonnal ki kell mennem a levegore,persze mindig bent akarnak lefektetni meg uldogeljek,ettol esem ossze.

Mostmar kitaktikaztam hogy nem szolok,es igy rogton szabadulok,mindig van velem valaki aki gyorsan segit kijutni a levegore.Tok vicces lehetek amikor vervetel utan rohanok a kijarathoz mintha uldoznenek,de nekem csak ez segit.

2011. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, a 26 hetet taposom. Én már várakozás közben a tömegtől és a melegtől is rosszul tudok lenni, mikor még meg sem szúrtak. Mindig elkísér valaki, ahogy megkapom a kémcsövet ( kismamákat, cukorbetegeket előre veszik), azonnal bemegyek a szobába (már tudom melyikben van ágy is), nem érdekel, hogy mennyien várnak. Egyetlen egyszer sem szólt meg senki. És utána, ahogy lehet ki a friss levegőre, innivaló és csoki. Volt hogy még az ablakot is kinyitották a kedvemért. Ja és közben én is beszélgetek, hogy eltereljék a figyelmem. Nekem nagyon fehér a bőröm, így amúgy is mindig azt hiszik, hogy rosszul vagyok, mikor még semmi bajom sincs :-). Egyszer vagány voltam, és elmentem egyedül, úgy locsoltak fel a nővérkék, azóta nem kockáztatok.
2011. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Húh, köszi, hogy nem támadtatok le :)

Most még nem tudom, hogy milyen is egy életet kihordani, de akkor valószínűleg túlleszek ezen a fóbián, ha odakerülök :Ö

2011. márc. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!