Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis az egesznapos,...

Normalis az egesznapos, elviselhetetlen rosszullet?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok de mar az 5. hettol iszonyuan rosszul vagyok egesz nap, szinte semmit sem birok csinalni, folyton hanyingerem van, szedulok es ha elmosogatok ket tanyert mar az is kifaraszt. Ja, es ket hete kb az utcara sincs kedvem kimenni.... Mar kezdek ebbe belefaradni es meg is vagyok ilyedve mert nem tudom, hogy ez normalis e :S
2011. márc. 22. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos, ez normális jelenség. Nem mindenki van ennyira rosszul, de ez sem jelent semmi rosszat. El fog múlni kb. 5 hét múlva. Addig kitartást kívánok neked!

2011. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, nekem 2 hónapon át tartott.

Néha volt egy kis szünet.

Hányinger, hányás, remegés, fejtompaság, hullafáradtság, émelygés.

Végül leerőltettem egy Nescafét, segített, de lehet, hogy már amúgy is szűnt volna. Egy próbát megér.

2011. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez is normális, meg az is, ha nincsenek egyáltalán tüneteid. Felkelés előtt egyél meg néhány kekszet, ha hányingered van, igyál gyömbért vagy rágj el néhány szelet friss gyömbért, esetleg igyál néhány korty kólát! Ezk segíteni szoktak. Különben meg pihenj sokat, hisz a szervezeted jelzi, mire van szüksége!
2011. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, ez normalis. En mid a ket terhessegemnel az elso 3 honapot szenvedtem vegig. Faradsag es rosszullet egesz nap. Eleg volt, ha kinyitotta a ferjem a hutot, es mar mentem is hanyni. Egy ido utan semmihez nem volt kedvem, kimozdulni plane nem. Volt, hogy az uzletbol kikellett mennem, mert annyira zavartak a szagok. Meg fogytam is. Viszont ez szerencsere egy atmeneti allapot, meg ha akkor iszonyu hosszunak is tunik. Probalj meg sokat pihenni es nassolj, ha tudsz. Jo, ha allandoan van vmi a gyomrodban.
2011. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat :)Szerencsere tudom, hogy ez csak atmeneti allapot, csak hat ugy szeretnek repdesni az oromtol, hogy babank lesz, de nincs erom hozza :)
2011. márc. 22. 10:15
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Én sem tudtam örülni. Teljesen elveszi a figyelmet a szenvedés. Mint egy hónapokon át tartó kemény gyomorrontás vagy másnaposság. Nagyon elegem volt akkoriban.

Pedig elképzeltem, hogy idilli terhességem lesz, tornázok, sétálgatok, nevetek, éneklek meg a többi.

Persze...

Ja, és a hangulatváltozások pluszban!

Most a harmadik trimeszter már jobb.

2011. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!


Akkor tehat neked vegigkiserte meg a 2. trimesztert is??? Mar elore felek. Mindenkitol csak azt hallottam a csaladban, hogy igy elvezdte a terhesseget meg hogy milyen jo volt az elso perctol....Persze, jobb mar nem is lehetne :S

2011. márc. 22. 11:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más, ne aggódj! Én is így voltam, egész napos brutál émelygés... Aztán a 12. héttől mintha elvágták volna. Se hányás, se rosszullét. :)


19+0 hkm

2011. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia,első kislányommal mindent kihánytam,még a teát is.A 174 cm-hez 59 kilóval indultam,a 17.héten 52 kg voltam.Kb. a 13 héten infúzió kúrára kellett befeküdnöm,mert annyira rossz volt a vérképem.A 14. héten egyszer csak elmúlt minden rosszullét és innentől élveztem a terhességet,de addig...Azt mondtam utólag,hogy én azt éreztem a vége felé már,hogy még pár nap és meghalok.Második kislányommal nem hánytam szinte semmit,de egész nap émelyegtem.Annyival volt jobb,hogy az erőnlétem nagyobb volt,hiszen nem ürült ki a szervezetemből az összes ásványi anyag és vitamin.Rosszabb azért volt,mert megmozdulásig tartott a rosszullét,kb. a 17. hétig.Utána szintén nem volt semmi gondom.Kitartást neked is,hamarosan elmúlik és jobban leszel!
2011. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok az "utolsó", akit kérdezel újra!

Bocsi, rosszul fogalmaztam!

Nekem is elmúlt minden pont a 12. héten.

Csak most a 30. héten vagyok, és nem is az, hogy jobb, hanem most szuperul érzem magam! Minden téren.

De már a második sem volt rossz émelygés szempontból. Viszont sokat fájt a derekam, és még a várandósság csodálatosságát akkor még nem bírtam felfogni. Most már igen!!!

2011. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!