Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig várnak a szülés beindít...

Meddig várnak a szülés beindításával? Vagy milyen esetekben indítják?

Figyelt kérdés
40. hkm vagyok, semmi jele annak, hogy jönni akarna a babám, be kell feküdnöm a kórházba, de nem akarok hetekig bent lenni, teljesen el vagyok keseredve...
2011. márc. 22. 10:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja 2 ujjnyira nyitva vagyok, minden nap takarítok, mászkálok.....
2011. márc. 22. 10:28
 2/13 anonim ***** válasza:

én holnap leszek pont 40. téged egyből befektettek? Mindenhol így csinálják? Nekem se akar jönni. De bizakodjunk, úgy tudom, hogy most jönnek-mennek a frontok :)

Neked milyen vizsgálatokat csináltak eddig? Mindent rendben találtak.

Úgy tudom egyébként, hogy kórházfüggő, de legkésőbb a betöltött 42. héten megindítják még akkor is ha mindent rendben találtak előtte.

2011. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.Én Jászberényben szültem 2éve.Márc.8-ra voltam kiírva és 9.-én megindították.Semmi bajom nem volt se tágulás semmi fájás...

Szóval szerintem kórházfüggő.

2011. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igazából én is holnap töltöm, én 24 éves vagyok, hát holnap már csinálnak magzatvízvizsgálatot is nst-mellett, hogy nem zavaros-e a víz. Hát pont ez az, hogy nem szeretnék hetekig kórházban feküdni, Eddig nem jött ki semmilyen frontra, nem hiszem, hogy ezek után arra indulna meg.
2011. márc. 22. 10:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Már én is úgy vagyok vele, hogy akkor indítsák be, minthogy szurkáljanak naponta, meg izguljunk, hogy minden ok-e. Csak az indításról is elég vegyes dolgokat hallottam, ezért kicsit tartok tőle.
2011. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TKI Ibolya ***** válasza:
Én 40+3 hkm vagyok.Engem nem fektettek még be de naponta járok nst-re.Holnap nézi meg a méhszájamat a dokim de magzat víz vizsgálatról még nem volt szó mert nagyon jó a szív hangja a babámnak.
2011. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A magzatvíz vizsgálat nincs kapcsolatban a szívhanggal, itt azt vizsgálják, hogy nem kakilt e bele a babád a magzatvízbe, mert akkor már nincs jó helye bent és nem szúrnak beléd tűt, hanem ez egy vas eszköz, amit hüvelyen keresztül felvezetnek és bevilágítanak a burokba. De valaki tud a kérdésemre válaszolni???? :)
2011. márc. 22. 11:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Én ahogy betöltöttem a 40.hetet, már fektettek is be a kórházba. Szépen nyilogattam, tágultam, de fájások semmi. 9 napot vártam, hogy legyen már valami, volt front is, de istennek se akart beindulni a szülés. Aztán a 9.napon az esti vizitnél a főorvos befenyített, hogy másnap reggel 8-kor indítja. Úgy megijedtem, hogy fél óra múlva már kezdett is fájdogálni a pocim. 5 óra múlva már meg is született a babám :-)

De lényeg a lényeg: a 9 napnak minden egyes percét utáltam, pedig sokszor sokan jöttek hozzám, mégis unatkoztam.

Most várjuk a másodikat, már utánaérdeklődtem és most már nem fektetnek be a kiírt időpont után, csak ha baj van. Szerencsére...

2011. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... na a lényeg csak lemaradt: azt is megkérdeztem, hogy mikor indítanak. Hát a védőnőm szerint kórház-orvos-állapotfüggő. De ha minden rendben van, akkor általán másfél hetet szoktak várni (nálam is így lett volna, ha nem indul be a 9.napon).
2011. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy a 40. hetet hétvégén töltöttem. Nálunk úgy volt, hogy a 40. hét után minden nap vizsgálat, egyik nap magzatvizet néztek, másnap NST. Hétfőn a magzatvízvizsgálaton teljesen zárt voltam, szerdán egy ujjnyira nyitva, pénteken bő két ujjnyira. Akkor azt mondta a dokim, hogy ne várjunk tovább, mert biztos látni akarom már a babám, menjek a szülőszobára. Hozzáteszem, végig problémamentes volt a terhességem, minden percét élveztem, minden eredményem jó volt. Szóval oxyval indították a szülést, hogy egyáltalán fájásaim legyenek, aztán burokrepesztés. Nagyon jól reagált a szervezetem az oxyra, szépen tágultam, így 5 órán belül megvolt a babám. Az utolsó héten amúgy én is napi 1 órát sétáltam, térden csúszva szőnyeget sikáltam, de nem indult tőle be a szülés. Naponta kb. 1 liter málnalevél teát ittam már az utolsó héten, előtte a 36. héttől napi 1 bögrét. Amúgy nem tudom, hogy mennyit vártak volna, de mint írtam, nekem a 2 ujjnyi tágulással 40+5 naposan megindították a szülést úgy, hogy be sem kellett feküdnöm a klinikára, csak naponta bejárni. :) Ne izgulj, már a célegyenesben vagy!!!!


Gyors szülést és sok boldogságot, jó egészséget kívánok!!!

2011. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!