Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell ilyen szigorúan...

Miért kell ilyen szigorúan korlátozni a terhesség alatti hízást?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta, hogy 12 kg-ot hízhatok, ha túllépem akkor befektet és diétáztat egy hétig. Nagyon be vagyok parázva, az első gyereknél 25 kg-ot híztam, nagyon vizes voltam, de az egészségemnek nem lett semmi baja (persze a gyereknek se). Most 16. hétben vagyok, még nem híztam, és nagyon odafigyelek. Az előzőnél ekkor már +4 kg-nál jártam. Reménykedem, hogy most nem lesz annyi. Ja, a 12 kg-ot a kezdeti súlyomból számolta ki, gondolom nem mindenkire ennyi vonatkozik (73 kg vagyok)
2009. febr. 25. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsővel 30 kg-ot híztam, a 2.-kal 25-öt.És?Aztán lement a fölösleg.Mondjuk én nem vizesedtem egyiknél sem.Ez a diéta dolog brutálnak hangzik 12 kiló fölött.
2009. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, h' a védőnő hova fektet be, mert tudtommal kórházba nem utalhat be. Egyébként ez kb. arra jó, h' állandóan ezen fogsz stresszelni. Nyilván odafigyelsz majd magadra, de ne hagyd, h' ez a para végigkísérje az egész terhességedet.
2009. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ezt mondta a védönö,hogy 10-12 kilo,különben kórház. Nekem ez fura volt,ugyhogy már én is rákérdeztem itt,de azt mondták többen is hogy csak ugy nem fektethet be,csak ha egyéb gond is van. Hát nemtudom mi lesz,ha a védönönek van igaza akkor én hamarosan kórházba megyek,pedig semmi bajom nincs,csak egyébként is hajlamos vagyok a hizásra...fogyózni biztos nem fogok,amig jól érzem magam!!
2009. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt nem írtam, hogy ezeket az orvosom mondta, nem a védőnő. És nem ennél szültem az első gyerkőcöt!
2009. febr. 25. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak azért,mert 12 kg nál többet hízol,nem fog tudni befektetni,ezt hidd el nekem! Max ha magas vérnyomás meg ilyesmi hozzá jön még,de csak azért,mert többet híztál?Én is vizes voltam a végéne eléggé,én 20 kgmot híztam,abból szüléssel le is ment rögtön 10 kg.Amúgy a kismamáknak van elég bajuk,nem tudom mért kell titeket ezzel is stresszelni!!!Nem normálisak komolyan mondom!!!
2009. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy be kell feküdnöm diétázni, különben ő nem vállalja a szülés levezetését. Rokon is ebben a kórházban szült (másik dokinál), amikor a 32. héten elérte a +14 kg-ot be akarták fektetni. Kérte, hogy ne tegyék, ő jól érzi magát, és van otthon még két pici gyerek. Azt mondták, hogy akkor keressen másik orvost. Vidéki kórházról van szó, nehezen találni mást, vagy messze van...
2009. febr. 25. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Ezt én is annyira utálom, állandóan a súllyal jönnek. Nem értem miért nem azzal foglalkoznak, hogy az eredmények jók. Szerintem csak akkor kellene a súllyal törődni ennyit, ha nem jó valami eredmény.

Nálam is ugyanez van. Nincs semmi bajom, minden eredményem jó. Sőt! És 29 hetes vagyok eddig híztam 6! kilót és ezzel piszkálnak (védőnő, doki). Szerintük ez sok és, hogy így több mint 10-12 kiló fog majd rám felmenni. Kérdem én kit érdekel??? Addig nem foglalkozok a súlyommal, amíg minden eredményem jó és a babám is remekül van a pocimban!!! Nem fogok fogyókúrázni, csak azért hogy ők jól érezzék magukat!!!!!!

Nyugodj meg, egyél azt amit kívánsz és ne aggódj úgyse lesz semmi gond!!! A szervezetünk tudja mi kell és mi jó nekünk, majd ő jelez!!!

Szép pocakosodást

2009. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó! Én most húztam le 6 napot a kórházban és sztem aki diétára van fogva az is azt és annyit eszik ott bent amennyi jol esik neki. Én visszatartáson voltam és nem diétán,de hogy állandóan hoznak vmit enni :D és akkor még a családi csomagokrol nem is ejtettem szót. Kajálás szempontjábol megváltás volt hazajönni mert ott semmi más dolgog nincs csak feküdni és ebből kifolyólag enni! Itthon legalább eltudom foglani magam a házimunkával és nem a kaján jár az eszem. Én a 20.-ik hétig 16 kg-ot szedtem fel,de soha senki (doki,védőnő) nem szolt egy rossz szót se! most a 28.-ik hétre azóta csak 2 kg jött fel. Annyit kérdezett a védőnőm hogy anyuka hova lett az eddigi étvágya??? Az első törpémmel 28kg-ot híztam és kutya bajunk nem volt. annyi mindentől lehet parázni a terhesség alatt de hogy még ezzel is rátegyenek egy lapáttal az már néha vicc.Ha a vérképed jó addig semmi gond! További paramentes pocakosságot:D
2009. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, a para csak azért van, ha tényleg be akar fektetni, akkor mit csinálok az itthon lévő 3 évesemmel? És ki a fene tud terhesen 1 hétig éhezni?
2009. febr. 25. 15:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért ez elég durva, hogy így áll hozzá a dokid!! Oké, hogy óv attól, hogy ne hízz sokat, de 12 kg fölött kevéssel még nem a világ vége. Az én orvosom is állandóan azt mondja, hogy szénhidrát mentesen étkezzem, mert nagyon hajlamos vagyok a hízásra és ha nem vigyázok, a végére símán felugorhat úgy akár 30 kg is, hogy észre sem veszem. És ebben igaza is van. De ő nem stresszel olyannal, hogy befektet, meg nem vállal el. Nyílván a kismama érdeke is, hogy a saját és a babája egészségével minden rendben legyen, de ezt el lehet mondani normálisan is. Egyébként a magas vérnyomás, vizesedés akár toxémiához is vezethet már a terhesség vége felé, de normális körülmények között, mondjuk, ha nem hízol nagyon sokkal többet, mint a "megengedett", akkor nem lehet baj.

Sajnos nem bírom betartani a szénhidrát mentességet én sem, de próbálok nem sok kenyeret enni és legfőképpen az esti étkezésre figyelek oda.

Ja, a lényeg, hogy én eleve 10 kg súlyfelesleggel kezdtem a terhességet. Most 27 hetes vagyok és 9 kg-ot híztam, úgy hogy az elején lement 4 kg, de az vissza is jött.

Minden jót Neked!

2009. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!