Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség során lehet...

A terhesség során lehet befolyásolni a baba ízlését a későbbiekre? Lehet azt biztosítani, hogy azáltal, hogy én változatosan, sokfélét, mindnt eszek, a gyerekem is mindent szeret majd?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nem lehet. Barátnőm mindent megeszik, kedvence a gyümölcsök, főzelékek, terhesség során is mindent evett, a kisfia mégis iszonyat válogatós, csak ami a foga alá való azt eszi meg, a gyümölcsöket úgy kell lekönyörögni!
2009. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a magzatvíznek bizonyos mértékig változik az íze aszerint,hogy a kismama mit eszik,így valamennyire megismeri a baba azokat az ízeket,amiket az anyukája a terhesség alatt megszoktat vele,így majd az anyatejben már ismerős ízekkel fog találkozni.Persze nem gondolnám,hogy a magzatvíznek,amikor a baba kortyolgatja például brassói íze lenne,inkább arról lehet szó,hogy a sós és édes,illetve fűszeres ízek,vagy például a fokhagyma hatással van a magzatvíz és később majd az anyatej ízére is.Amit a baba ismerősnek talál,azt majd később szívesebben fogyasztja.
2009. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, erről én is olvasta megy cikket. Eleinte kételkedtem, de aztán a várandósságom alatt csupa savanykás dolgot kívántam, és fokhagymát minden mennyiségben - és ettem is jó gyakran ezeket.

A lányom másfél éves, és nem rajong az édes dolgokért, a piskótafélét még megeszi, de már amiben krém van, vagy csokiféle, az már nem kell neki egyáltalán.

Viszont imád mindent, ami savanykás, és nagyon-nagyon szereti a fokhagymás ízeket.

Mással nem tudom magyarázni, mint hogy a magzatkori-ízélményei miatt kedveli ezeket.

2009. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!