Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elsö babás vagyok! Milyen és...

Elsö babás vagyok! Milyen és hány darab cumisüveget kell venni? Milyen legyen a cumi része? Kinek mi vált be, ami jó is? Irjatok. Kö. Zi

Figyelt kérdés
25-heteske
2009. febr. 27. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vásárolj be nagyon mert lehet, hogy nem is kellesz használnod. Nekem az Avenes vált be de abból is elég megvenned a kicsit.Majd esetleg később veszel többet.A mellszívója nagyon jó ha kellesz használnod és akkor röktön csatlakoztathatod rá.Nem kellesz öntözgetni a tejet.
2009. febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem van vagy öt cumisüvegem.Mindet terhesen vettem.Természetes egy sem kell, mert anyatejes a babám és soha nem fogadta el a cumisüveget.A teját és a tejpépet is rögtön kanálból fogyasztja.Én azt mondom, felesleges megvenni előre.
2009. febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk a MAM-os vált be. Egy kicsit és egy nagyot vettem először. Most 10 hónaposak vagyunk, de még nem kellett többet vennem, mert iszogat már pohárból:)és szilárdakat is eszik:)

Boldog babavárást:):)

2009. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Felicitas csomagban kaptam egyet, meg anyukám is vett egyet. Szerintem sem vásárolj, mert lehet, hogy nem is lesz rá szükséged. Én egyszer próbáltam belőle vizet adni a babámnak, de nem fogadta el! A másik még ki sincs bontva. Anyatejet meg nem érdemes cumisüvegből adni, mert néhány nap alatt rászoknak és utána nem kell a cici!
2009. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Osztom a tobbiek velemenyet, nagyon ne vasarolj be. Ha szoptatni fogsz, akkor maximum az itatashoz kellhet, de ahhoz sem feltetlenul. Ha nem fogsz esetleg tudni szoptatni, akkor pedig majd vesztek.

En a baba szuletese elott vettem kettot, ket aventes 260 ml-et. 125-ost nem akartam, mert az olyan picinek tunt es biztam abban, hogy majd csak a nagyobbra lesz szuksegunk kesobb.

Hat, nem igy lett, mert nem indult be a tejem. Annyit tettem, hogy vettem ket egyes aventes cumit, mert a nagyobb uveghez kettes volt a dobozban, amit 1 honapos kortol lehet hasznalni, ujszulottnek az tul gyors. Kicsereltem a cumigumit igy lett ket uvegunk ket cumival, teny hogy minden masodik etetes utan mosnom kellett oket, de ket perces muvelet, igy belefer. Sterilizalo tablettat hasznalunk, minden nap cserelem a sterilizalo vizet, elmosas utan beledobom az uveget es kovetkezo etetesre mar keszen is van. Par nappal kesobb hasznaltan rendeltem egy avent mellpumpat, a noci aki eladta hozzarakta az osszes etetesi babadolgot, ami neki megmaradt, mindezt felar nelkul. Igy lett meg harom 125os aventes uvegem, meg negy 260 ml-s es persze mindegyikhez adta a kupakot, amibe bele lehet rakni a cumigumit. Szinte ujszeru allapotban vannak, kifoztem, sterilizaltam es a vege az, hogy meg ma is csak harom nagy uveg van befogva, kozben ezekhez mar a kettes cumit hasznalom, illetve egy 125os van egyes cumival a vizhez. Harom hos a fiam.

Egyebkent egy tajekoztatoban azt olvastam, hogy ha tapszeres a gyerek, akkor nyolc uvegre van szukseg es nyolc cumigumira. Hat en ezt kicsit soknak tartom, aventesbol nem is olcso ennyit megvasarolni, ez szerintem annak az anyukanak jo, aki nem akar 2-3 etetes utan mosogatni, hanem napjaban egyszer bedobja a tobbi cuccal egyutt a mosogatogepbe es igy egyszerre letudja.

Aventesen kivul mam-os uveget probaltunk, nem jott be, nem tetszett a cumija a babamnak. Meg egyszer probalkoztunk egy olcsobb cumigumival, de az sem volt jo, mert omlott belole a tap az aventeshez kepest es a fiam nem birta nyelni.

2009. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos a babám, de még ki se bontottam a cumiüveget, amit még terhesen vettem (egyébként Avent).

Legközelebb biztos nem vásárolok cumisüveget, hiszen, ha kiderülne, hogy nincs tejem, még mindig le tudok ugrani a dm-be vagy bárhova venni egyet.

2009. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vennék azért egy-két cumisüveget legalább a megnyugtatás kedvéért. Ja két különböző fajtát mert, ha az egyik nem jön be a babádnak akkor nem leszel hoppon, hogy éhes marad a baba!!

Nekünk Anyósomék vettek Tefalt 4 nagyot 1 kicsit, hát azzal szívtunk mint állat, mert teljesen szétszerelhető, és eresztett alul fölül, de az első hat hétben nem tudtam sehova se elmenni a babámmal és könyörtelen volt az első időszakban etetés, nem hogy szoptatni nem tudtam, de én is tiszta tápszeres voltam meg a babám is:(!

Utána a baby confort cumisüvegeket használtuk utána, próbáltuk az aventosat is hát nem nagyon vált be, de végső esetben abból is evett, ha nem volt más, most már a babynova üvegeket használjuk felváltva a baby confortossal!

[link]

Be is linkeltem egyet, jó árban van!

Boldog babavárást kíván 9 hónapos anyuka!

2009. febr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vettem 2 db-ot egyformát, NUK márkájút, mindkettő 125 ml-es, jókat hallottam róla, nem biztos hogy kell majd de én így biztonságban érzem magam(egyik tejnek másik itatni)32 hetes
2009. febr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szülés előtt aventes volt, meg NUK és az vált be, (már néha amikor helyettem etette valaki üvegből), de mikor elkezdte a szopási sztájkot, meg enni se akart és össze-vissza vettem mindent, kaptam Tupperest, vettem Mam-ost, Timpee Tompeet, szóval volt 8! cumisüvegem.

Visszagondolva tiszta gáz, hogy mindent próbáltam, csak egyen. Persze nem evett, ha igen akkor is csak a NUk ból.

Azóta is azt használom, a tupperesben is olyan cumi van:-)

Az Avent meg csak akkor kell neki, ha jön a barétnője és az övé olyan, akkor neki is az kell:-)

A többit meg elajándékoztam, vagy eltettem hátha kell még:-)

De állítólag az a jó amelyik leginkább a Te melledhez (gondolom a bimbóhoz) hasonlít majd.

2009. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!