Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap este a cicank a hasamra...

Tegnap este a cicank a hasamra ugrott es utanna rövidebb ideig tompa fajdalmat ereztem! Nem eshetett baja a babanak? 15 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A macskát sürgősen felejtsd el ha nem akarod hogy a babádnak legyen valami baja, sőt még el is vetélhetsz. Egyébként nem hiszem hogy attól baja lett hogy ráugrott a hasadra.
2009. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elvileg nem árthat a picinek, de ha nagyon aggódsz, hívd fel a dokidat, hogy megnyugodj:) Egyébként nekem egy elhízott francia buldog sétált végig a pocimon, és semmi baja a picinek, csak elég kellemetlen érzés volt:)

2009. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A cica mar 4 eve velünk lakik a lakasban es soha nem ment meg ki,mivel a 2.emeleten lakunk.
2009. febr. 27. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van cicám! :-) Szerintem ez attól is függ hogy mennyire ugrott rá...de szerintem nem ugorhatott akkorát hogy baj legyen. Veletek fog lakni ha meglesz a baba is? Voltál olyan vérvételen ami kimutatja hogy fertözött vagy e a cica miatt?
2009. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam mert az orvosom azt mondta,hogy ha mar olyan regen elek a cicaval,akkor mar tuti,hogy atestem rajta!
2009. febr. 27. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia a mi családunkban vagyis nállunk az a mondás,hogy csak akkor látszik meg valami ha hirtelen oda kapsz
2009. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző, hogy sokan mennyire okosak. Nézz utána nyugodtan, a bent élő cicák, főleg, ha jó ideje veled vannak, nagyon minimális kockázattal járnak, ha betartod a megfelelő higiéniát. Amennyiben kiskorod óta is cicázol és volt hosszabb ideig kapcsolatod kijáró cicákkal, valószínű átestél a toxoplazma fertőzésen is, a véredben van ellenanyag (ez egy sima teszttel kimutatható, nekem pár éve megvolt és teljesen nyugodt vagyok a két benti cicával.) - a baba pedig csak is a te véred által fertőződhetne.


Nem tudom hány kiló a cica, az enyémek is ördögök, bár nagyon édesek, nem mernem a hasamra lépni 4-5 hetes korom óta, azt hiszem sejtik h ott van vki. Minden esetre, a természet csodálatos: nem véletlen védi magzatvíz a gyermeket, hisz ez minden ütést tompít. Esetleg egy nagyon erős ütésnél repedhetne burok, de ilyesmitől tuti nem! Nyugi, sztem sokan érzékenyek vagyunk pocilag, én a 6. héttől csak speckó nacikat tudok hordani (és melltartókat).


Persze ne takarits cicaalmot és ne te adj nekik enni, ne te mosogasd a tálukat, ha nem muszáj. Nyilván más zoonózis (állatról emberre) is létezik, emiatt, ha mégis használj kesztyűt, maszkot. A cicával ne puszilkodj és rendszeresen lássa állatorvos (féregtelenítés, oltás, bolhaírtás - 3-4 havonta vagyik a normál 6 hónapnál picit gyakrabban). Szintén gyakran cserélj ágyneműt (ahogy birod) és rendszeresen porszívózz, főleg tavasszal, ha allergiára hajlamos vagy!

2009. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!