Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoktam főzni, ami azt jelenti...

Szoktam főzni, ami azt jelenti, hogy sajnos nyers hússal is kell dolgoznom. A körömágyam gyakran be van gyulladva/sebes, mi az esély arra, hogy toxoplazma fertőzést kapok?

Figyelt kérdés
2008. febr. 9. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyitől beteg lehetnél, akkor már kihalt volna az emberiség. Nekem is kellett terhesen főzni, aztán mégsem lett semmi bajunk. A lényeg, hogy mindig moss kezet jó alaposan, ahogy már nincs a kezedben a nyers hús, húsos kézzel ne nyúlj a szádhoz, stb.
2008. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én viszont azt tanácsolnám,hogy azért legyél óvatos,a gyereked érdekében.Ha baja lessz,neked kell nézegetned,nem annak aki felelőtlenül tanácsot osztogat.Használj gumikesztyűt,ha sebes a kezed,mert bejuthat fertőzés a véráramba.

De úgy látom,kevesen tudják,hogy mit is okozhat,pl a toxoplazma.Igaz,hogy ritka,de nagyon sújyos fejlődési rendellenességet okozhat.Magyarul fogyatékosságot,főleg szellemit.Amit meg lehet előzni óvatossággal,az szerintem ésszerűbb,mint keserűen beletörődni,ha baj van.

Boldog babavárást,minden jót.

2008. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet kapni vékony műanyag kesztyűket, majdnem olyan, mint a sebészi kesztyű! Szakácsként én is ezt használtam anno, mert kötelező volt a higienia miatt, ha hússal dolgozom most is ezt használom! Mellesleg itt az ideje, hogy a párod megtanuljon főzni, bár lehet, hogy azzal nem jársz jobban!:-) Az én párom rengeteget segít! Kellemes babavárást!12 hetes kismama!
2008. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!