Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok. A...

21 hetes kismama vagyok. A terhességem elsö 3 honapjában nem dohányoztam. Mostanába sajnos kivánom. 1 nap elszivok 1-2 szálat, van amikor egyet sem. Koraszülésem lesz emiatt? Vagy lehet mas baja a picinek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 10. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Szia, nagyon bátor vagy, hogy ide merted írni, hogy néha dohányzol. Egyébként én is így vagyok ezzel, első 3 hóban semmi, most néha 2-3 szál. Eddig semmi probléménk nem volt, a 38. hétben járunk, de még van időnk az orvos szerint.
2008. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha nem szivnál egyet sem mert káros a babára nézve nagy az esélye a koraszülésnek a fejlődési rendeleneségnek a rendszeres oxigénhiány és magas szénmonoxid szint miatt és a megszületés után a bölcsö halál is a dohányosok magas kockázatú csoportjába tartozik de ha nagyon kivánod akkor szivjál bele 1-2 sluk nem a világ de nem mindennap nem rendszeresen csak ha már cigit látsz mindenhol mert az sem jó ha kivánsz valamit de nem kapod meg anyukám igy vesztette el a tesómat ugyhogy csak mértékel az 1-2 szálat naponta hanyagold majd ha már megszülsz és nem szoptatsz akkor lehet vissza álni a te igényeidre is addig csak a pici a fontos de gondolom ezt te is igy látod hát vigyázz magatokra és kitartás már nemsokára cigizhetsz:)
2008. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én 19 hetes kismami vagyok.Mielőtt megtudtam,hogy babát várok,nagyon erős bagós voltam.Egyik napról a másikra leraktam a cigit,amikor kiderült,hogy már nem csak az én egészségemmel játszom.Pedig nem volt egyszerű.mert nagyon kívántam!És a mai napig kívánom,csak Ő miatta nem gyújtok rá!

Nem bírnék a szemébe nézni,ha énmiattam valami baja lenne a cigi miatt!

Sterintem te is gondolkozz el rajta,hogy mi,vagy ki a fontos neked!?És ezt nem rosszindulatból írtam!

2008. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Először is gratulálok a babádhoz.

Azt szerintem minden dohányos tudja,hogy nagyon árt a cigi.

De leszokni mégsem könnyű róla,ezt csak a kocabagósok mondják.Én évekig dohányoztam,és én is csak terhesen csökkentettem le nagyon.Viszont már több mint 2éve nem dohányzom,most megint babát várok.Mit mondjak,rettenetes lelkiismeretfurdalásom szokott anno lenni a baba miatt.

Szerencsére semmi baja nem lett,a méretei is normálisak voltak,de más gondokat is okozhat ugye,ami csak később derülhet ki.És az se nyugtassa magát meg teljesen,aki terhesen szokott le,mert több év mire a szervezet kitisztul.Persze,inkább hagyja abba az ember mikor megtudja a baba hírét,ha tudja,mint folytassa,de akkor is árthat.Mire anyuka szervezete tiszta lessz,arra megszül rég.Vannak olyan szerveink,amik 10év után érik el azt az állapoto,mint a nemdohányosoké.

Gondolom,mindenki a teljes leszokást javasolja,mert persze ez lenne ésszerű,vagy inkább rá sem szokni ugye,de ez nem olyan egyszerű.

Azért ne gyötörd még te is magad,mert az is árthat.

Üdv,és egészséges babát kívánok neked.

2008. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
27%
Nekem azt mondta az orvosom, hogy pár szál egyáltalán nem árt. Mindenki hajlamos a cigarettára fogni, ha baj történik, de millió ellenpálda van arra, hogy a nemdohányzó szüléknél is lehet gond. Nem azt mondom, hogy napi 10 cigit el lehet szívni, de egy szógyszerész szerint az 5 cigi annyit jelent, mintha Pesten a belvárosban laknál és sétálnál. Ne gyötörd magad, rosszabbat teszel, ha nem gyújtasz rá és majd bele őrülsz.
2008. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Én is dohányoztam a terhességem elött, és egyik napról a másikra kellett letennem a cigit!!Nehéz volt, de mindig arra gondoltam hoyg ha most rágyújtok az a pici kis lény mit fog érezni? Ne álltasd magad!! A napi egy két szál cigi is árt...minek szívod ha csak egy két szálat szívsz...azaz 1-2 szál az olyan mintha nem is cigiznél!! Az számomra elég fura hoyg azt mondta vkinek az orvosa hogy a kevés nem árt. DE ÁRT!! NEKED ÉS A BABÁDNAK IS!

Láttál már kismamát cigizni? Én láttam!! Akkor te mit gondoltál magadban? Csak ezen gondolkozz el...

2008. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gondolom, azért írtad a kérdést, mert egy kis megnyugtatást vársz. Én nem szeretnélek elítélni, tudom, hogy nehéz. Mikor megtudtam, hogy babát várok, aznap letettem a cigit. Ennek már több mint 5 éve. Most a másodikat várom, azóta se dohányzom. Ami szerintem itt egy fontos kérdés, hogy ha ne adja isten bármi baja lenne később a babádnak, biztos magadat okolnád, hogy ez tuti a cigi miatt van. Nem? Próbáld meg még egyszer, lehet, hogy sikerülni fog. Amelyik orvos egyébként azt mondja, hogy nem árt, arról megvan a véleményem. Még ha így is lenne, orvos létére nem mondhat ilyet egy kismamának. Szorítok, hogy sikerüljön letenned a cigit! :-)

2008. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha a gyerkednek bármi baja lesz MIATTAD,akkor már késő.

Akkor majd hiába mondod neki,hogy csak 1-2 szálat szívtál.

BÁRMI baja lehet tőle a koraszülésán át az asztmáig.

Adsz egy slukkot?:P

2008. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindenki letudja tenni a cigit,aki tényleg akarja és nemcsak mondja.Én 6 évig cigiztem,napi egy dobozzal elment.Ahogy megtudtam,hogy babám lesz,egyszerűen nem vitt rá a lélek,hogy beleszívjak.Pedig iszonyatosan kívántam,elhiheted.Szerintem annyit nem ér meg.Lehet pár száltól tényleg nem lesz baja,de ha mégis,megérné?Különben,hogyan néz ki egy dohányzó kismama?Undorító!

Az egyik válaszoló azzal érvelt,hogy mire kitisztul a szervezeted,addigra meg lesz a baba is...Nekem az orvosom mondta,hogy igaz,hogy az anya szervezetébe lerakódik,de az már nem jut be a magzati vérkeringésbe.Persze,csak akkor,ha abbahagyod.Ezt neked kell eldöntened,de ne hidd,hogy nem okozol bajt vele.Mit gondolsz,miért folyik még a csapból is,hogy egészségtelen?Akkor a magzatra hogyan ne lenne az?

2008. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Én a 8. válaszadónak üzennék: mindenkinek lehet véleménye, kinek tetszik, kinek nem. De az, hogy ki milyen módon fogalmazza meg, sok mindent elárul. Igaz, hogy a cigaretta ártalmas, de a Te személyiséged még ennél is ártalmasabb!
2008. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!