Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Budapesten hol érdemes szülni?...

Budapesten hol érdemes szülni? Bababarát kórházat keresek, ahol velem lehet a baba mindig! Ja, és nem szeretnék orvost fogani

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 11:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát az Miskolc. Itt Pesten ez nem volt probléma, a játszótéri anyukák közül senki nem szült a körzetes kórházban, és csak egy anyukának volt fogadott orvosa. Mindenki agyon dicsérte a kórházát, és az ügyeletes dokiját is. Vagyis itt Pesten nem lesz probléma.
2011. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én a Szt Imrében szültem 2x is. Nem fogadtam dokit és nem is oda tartozom, hanem a SOTE-ra. Bárhol szülhetsz, nem küldenek el!

Csak annyit kellett tennem, hogy 1x (!) a kórház terhesambulanciájára be kellett mennem a terhesség vége felé ( 37. héten voltam), ahol az ügyeletes doki megvizsgált, kenetet vett streptora és elküldött uh-ra. Azt mondták azért kellett egyszer elmennem, hogy lásson egy ottani doki. Nem igazán értettem egészen a szülésig a dolgot. Mikor bementünk szülni, ott elkérték az összes papírom és látták, hogy jelen voltam már egy ottani doki rendelésén és egyből barátibbak lettek. Nem mintha addig rosszallóan viselkedtek volna velem, de mégis érezhető volt a különbség. Fantasztikus szülésem volt, semmifajta megkülönböztető bánásmódban nem volt részem.

Az biztos, hogy ha eljön a szülés ideje, nem fognak elküldeni akármelyik kórházba is mész be, mivel egy szülés sürgősségi esetnek számít. Viszont ha mentő visz szülni, akkor a területileg illetékes kórházba fog szállítani fogadott doki nélkül. Így ha meg tudjátok oldani célszerűbb magánúton bemenni.

A Szt Imre nagyon tiszta, minden szobához saját fürdőszoba, WC is van. A baba állandóan veled lehet, sőt ezt preferálják is, de ha nagyon fáradt vagy és pihenni szeretnél akkor le is adhatod a csecsemősöknek. Mindenben segítenek, többször rád néznek egy nap. Két gyermekem is itt szültem, mindkétszer csak jó tapasztalataim vannak, kifejezetten ajánlom. Az egyik babát az alternatív szülőszobában szültem, gyertyafénynél, babazenére, franciaágyban, kíméletes születést nyújtva a kislányomnak. Itt erre is van lehetőség.

2011. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi a a tanácsokat, sajnos azóta megjött a menszim, így még nem kell kórházat választani, de meg fogom nézegetni amit írtatok.

Orvost biztos nem fogunk fogadni, a rossz tapasztalat miatt. Egy csomó pénzt kifizettünk, mikor a kislányommal terhes voltam, sajna kis súllyal született, mert nem vette észre, hogy meszes a méhlepény :(

2011. ápr. 13. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!