Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek erről a 18...

Mi a véleményetek erről a 18 hetes ultrahang eredményről? Engem eléggé aggaszt.

Figyelt kérdés

18+5 naposan voltam.

BPD: 44 mm ( múlt héten 4d-n 45 mm volt, hogy lett azóta kisebb?)

FL: 29 mm, a 4d-n ugyanennyi volt egy hete.

Folyamatos felső ajakív. Kp. gyomor ill. hólyagtelítődés. Doppler: az art. umbilicalisban norm áramlás.

Ami nagyon aggaszt az, hogy a magzatvíz mennyisége az átlagosnál több. Ebből lehet baj? Az AFp-m negatív lett, az UH-s nagyon nézte a babát de nem látott jelenleg semmi rendelleneset. A mult héten 4d-n még átlagos volt a magzatvíz? Most miért több? Ugye nem lesz baj? 3 hét mulva megint megnézik, addig parázok. valaki volt még így?


2011. ápr. 13. 14:52
 1/7 A kérdező kommentje:
egyébként szoktam keményedni, de a magnézium segít és a doki megnézte a méhszájat, azt mondta zárt. A torch vizsgálatom is jó lett meg a többi is, akkor mi lehet a gond a magzatvízzel, meg a méretekkel?
2011. ápr. 13. 14:53
 2/7 anonim ***** válasza:

A méretekkel tuti semmi nincs, ezek milméterek, és más-más ember végzi, tuti nőtt a babás, ezek csak mérési pontatlanságok. A magzatvízet nekem egyik kevesebbnek, a másik többnek ítélte. Semmi gond nem lett a babával. ha gond lenne, hidd el, nem 3 nap múlva néznék, hanem legalább hetente.

Ezekkel szerintem a kismamák idegeire akarank menni. Tuti nem lesz gond, ne aggódj.

2011. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A méretek miatt ne aggódj,erősen uh függő,a lényeg hogy "értékhatáron" legyen.A kevesebb vagy több víz odafigyelést igényel,de az esetek nagy százalékában kiderül,hogy vaklárma,és nem is kevesebb,több.Baj akkor sincs ha ténylegesen több,nagyobbra fog nőni a pocid,és jobban odafigyelmek rád,meg tudtommal már van olyan gyógyszer is ami visszaviszi normál mennyiségre.
2011. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, normálisak az értékeid, ha nem lennének azok, akkor az orvos mindenképpen kontrollra rendelt volna vissza (már csak azért is, hogy magát biztosítsa), szóval ne aggódj :)

Megnyugtatásként: első babánál hetente mérték a súlyát, mert kicsinek vélték, volt, hogy 2 különböző orvos mérte, így egyik nap 2,5 kg volt, másik nap majdnem 2,7 :) szóval ezek csak hozzávetőleges adatok, ne aggódj :)


boldog babavárást :) 20 hetes km

2011. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az értékeid teljesen rendben vannak. A több magzatvíz lehet attól is, hogy pont ürített a picid....
2011. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek a válaszokat, próbálok nem bebeszélni semmi rosszat magamnak. Mert egyébként jol vagyok, remélem a baba is, már várom hogy érezzem a rugásait. :)
2011. ápr. 14. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:

18+5 naposan az én eredményeim is ilyenek voltak: BPD: 41 mm, Femur: 28 mm.

Sajnos rám is a frászt hozták UH-n a méretek miatt.

Most volt a 34 hetes UH-m, azt mondták, hogy keveset, szinte semmit nem nőtt (2 mm-t) a femur. Majd továbbküldtek kontrollra egy professzorhoz, Ő már 5 mm-nek mérte a növekedést. 20-30 perc eltérés volt a 2 UH között.

- Előttem volt egy kismama, akinek az átlagosnál lényegesen több volt a magzatvize. Nála az volt a gond, hogy cukros volt.

De ha neked az orvosod nem mondott rá semmit, akkor nem lehet nagy gond. 3 hét múlva megnézik megint, ha akkor is így lesz, akkor biztosan utánajárnak mi okozza.

2011. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!