Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes terhes vagyok, és...

27 hetes terhes vagyok, és már nem az első alkalom, hogy sírva ébredek a lábizomgörcstől. Vitamin hiány, vagy cipelés?

Figyelt kérdés
Ez van hogy a vádlimba áll,van hogy a combomba,de az éjjel az egész lábam görcsbe állt.És plusz a bokámra sem bírok ráállni.Van egy 11 kg-os 15 hónapos kisfiam akit elég gyakran kell ölbe venni.Az orvos szabin van ezért írok ide.
2009. júl. 13. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A görcsre igyál sok magnéziumot, az segíteni fog. Pezsgőtablettában meg lehet vásárolni.
2009. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magnéziumot vegyél be az izomlazító.Nekem egyszer volt ilyenem de jajgattam án rendesen,elkeztem szedni a Mgb6-ot és nem jelentkezett soha többet.
2009. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magnéziumot igyál, vagy szedjél Magne B6-ot, akár 3x1-et.

És a lábtornáztatása sem elhanyalgolandó /boka körzés, spic-pipa váltogatása/.

-32 hetes km-

2009. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem is a vádlim szokta elhuzni a görcs,magnézium szedése mellett.ezért vettem még hozzá kiegészitésnek pezsgőtablettát.na azota jo, kopp-kopp.de nálam is volt hogy hajnalban mind a 2 vádlim összerántotta a görcs és az volt a szerencse h a párom itthon volt és segitett mert nem értem el a lábfejem hogy visszafeszitsem.

nálam egyébbként ezek a görcsök akkor szoktak leginkább jelentkezni,ha kicsit jobban megeröltetem magam,kevesebbet pihenek.

34 hetes

2009. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Régebben nekem is volt ilyen,hogy arra ébredtem,hogy begörcsölt a lábam,és azt sem tudtam,hogy mi van...:(

Aztán itt ajánlották nekem,hogy mikor ez van,akkor feszítsd magad felé a lábadat,és semmiféleképpen sem előre nyújtsad,mert attól csak rosszabb lesz...És ha tudod befolyásolni az éjjeli nyújtózkodásodat,azt is csak úgy tedd,hogy magad felé feszíted a lábadat.Kicsit fura lesz,de meglehet szokni....Inkább így nyújtózni,mint mindíg lábgörcsre ébredni..

2009. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is elég gyakran előfordult, hogy görcsre ébredtem. Hol a vádlim, hol a combom fájt, főleg, ha nyújtózkodtam. Na meg utána jó pár napig az izomláz miatt nem tudtam rendesen mozogni. Aztán rászoktam arra, hogy közvetlen lefekvés előtt beveszek egy Magne B6-ot, azóta nem volt még ilyen gondom. (kopp-kopp-kopp.)

28 hetes pocis

2009. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem addig nem volt bajom, míg nem kezdtem el szedni a MagneB6-ot! Azután szinte minden este úgy összerántotta a görcs a vádlimat, hogy másnak alig bírtam ráállni. Váltottam, a Béres Mganézium+B6-ból veszek be napi egy szemet, s kéznaponta megiszok egy pohár kálciumos pezsgőtablettát. Nekem azóta csak egyszer volt görcsöm.

29 hetes km

2009. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!