Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek táppénzre? 5...

Mikor menjek táppénzre? 5 hetes terhes vagyok és egy nagyon forgalmas helyen pénztáros, rengeteg ember, sok stressz.

Figyelt kérdés

Második gyerekünket 2 éve vesztettük el, nagyon megviselt és még most is nehezen bírom a stresszes helyzeteket.

Kicsit félek a terhességtől, ráadásul sikerült megfáznom is, és elkezdődött a húsvét előtti őrület is.

Én max. április végéig gondoltam maradni , ha minden jól megy. Férjem viszont, főleg az anyagiak miatt, azt akarja maradjak május végéig.

Mit csináljak?


2011. ápr. 14. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazán neked kell döntened. Ha téged megerőltet a munka, akkor menj táppénzre. Én gyerekek között dolgoztam, óvónő voltam. Én imádtam a munkámat, nem akartam év közben otthagyni őket, így csak az évzáró után maradtam otthon.. Így is hosszú volt a várakozás, pedig csupán 2,5 hónapot voltam itthon...
2011. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kockáztattam. Nekem is volt egy vetélésem és utána egy év múlva lettem lombik útján terhes. Én nem mentem vissza a stresszes munkahelyre, most a kicsi többet ér nekem, mert őt nem akarjuk elveszíteni. De ahogy gondolod, de én a helyedbe elmennék táppénzre.
2011. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te döntsd el, hogy szerinted bírni fogod-e. Szedj vitamint, ami sokat fog segíteni.
2011. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ezt mindenképp a férjeddel kell megbeszélned.

Én egy nagy multinál vagyok árufeltöltő, eladó a kertészeti részlegen, ahol nemrég kezdődött a szezon. Kerti bútorokat és fűnyírókat kellett volna pakolásznom, ezért nem volt kérdés, hogy itthon maradok, a férjem is így akarta. Amint az orvos rábólintott, hogy terhes vagyok, a 6. héttől táppénzen vagyok. Áldom az eszünket, hogy így döntöttünk, mert a 8 héten így is picit bevéreztem és veszélyeztetett terhes lettem.

Én nem tenném ki a pici életét annak a stressznek amin átmész, ha anyagilag megengedhetitek, maradj otthon. Az első 3 hónap a legrizikósabb.

Egyébként mivel amúgy se kerestem marhára magam, alig kapok 15 000 Ft-tal kevesebbet, így hogy itthon vagyok és szinte alig csinálok valamit.

Beszéld meg a férjeddel, nektek mi lenne a jó megoldás.

Nekünk megérte a döntés.

15 hetes kismama

2011. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most estem át rajta kedden hogy elveszítettem 9 hetes kisbabámat,szerintem menj rögtön táppénzre,hidj nekem kérlek és ne dolgozz!
2011. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is kereskedelemben dolgozok. Amint kiderült, hogy terhes vagyok, rá 1-1,5 hétre már táppénzre is írattam magam. Rengeteget kellett így is emelnem, nem mertem volna kockáztatni. Szerintem te is menj táppénzre, ha félted a kicsit. Most ő a legfontosabb. Én sem keresek sokkal kevesebbet, mintha dolgoznék, 10-15el csak, de legalább biztonságban tudom a pocakosomat.


Gratulálok a babához és Boldog babavárást!


24hkm

2011. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldönteni, illetve a pároddal közösen. Ti tudjátok, hogy nektek mi a jó. Ha ennyire nem bírod a stresszt, szerintem menj akkor, amikor te szeretnél és ne csak az anyagiak befolyásoljanak. Ilyenkor nagyon fontos a nyugalom és a kiegyensúlyozottság lelkileg.
2011. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!