Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down-kór szűrés eredményeim...

Merezani kérdése:

Down-kór szűrés eredményeim ezek lettek, még orvossal nem beszéltem, szerintetek aggódjak? Én egy kicsit alacsonynak ítélem,33éves vagyok és első babánk.

Figyelt kérdés
PAPP-A: 1660 miu/L 0.87MoM ß-hCG: 81.30Ng/ml 2.20MoM Tarkór. Vast. (NT) : 2. 00mm 1.36MoM Szűrővizsgálat eredménye:köz. Kockázat Down-kór előfordulása: 1:450 Edwards-kór kvesebb mint 1:50 000
2011. ápr. 14. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd valójában ez egy átverés, az égvilágon semmit nem mutat. Vagy Down kóros lesz a babás vagy nem. 1:2-ből is lehet, hogy nem az, és 1: 2 millióhoz is lehet, hogy pont ő a kétmilliomodik.

Úgyhogy ez hogy alacsony vagy magas, tök mindegy.

Viszont jó a tarkóredő és az AFP is, úgyhogy szerintem nincs min aggódnod.

Én egyetlen történetről olvastam, ahol elmentek genetikai vizsgálatra és az ő esetében, vastag a tarkóredő, hiányzott az orrcsont, rövidek voltak a csövescsontok és alacsony lett az AFP és utána a magzatvízvétellel kiderült, hogy Down-kóros a gyerek. De az ő esetében is a fő hangsúly a "fizikai" vizsgálaton (ultrahang)volt, nem holmi valószínűség számítási adatokon, amit már iskolában is úgy tanítottak, hogy b@romság, mert mennyi a valószínűsége, hogy halott ükapád vacsora közben a kilencedik emeleten bebámul az ablakon? 1:50, mert vagy bebámul vagy nem.

Úgyhogy én az ultrahangra hagyatkoznék, ami nem mutatta az orrcsont hiányát eszerint és normális a tarkóredő is.

2011. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baromság, csak nem értem min aggódnál. Az eredményed szerint, ha 450x terhes lennél, és ugyanezek az adatok jönnének ki, akkor a 450-ből EGY azaz 1 beteg babád születne. Akkor most szerinted ez nem jó eredmény?
2011. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első rendkívül hülyeséget írt!!! Persze, ha egy tetőre felmegyek akkor is vagy leesek vagy nem, tehát 50%, csak a vizsgálat arról szól, hogy mennyire gyalogolsz közel a tető széléhez, vagy milyen nagy tetőn gyalogolsz...

A vizsgálatod alapvetően negatív. Az életkorodból adódó kockázati tényezőnek megfelelő.

Úgy csinálják, hogy a vérből kiszámolják, de ezt átlagolják az életkori kockázattal... 33 évesen pl. 1:450 körüli alapból a Down kockázat... tehát aki ilyen idősen lesz terhes, minden 450. terhesség down kóros elvileg... ez csak a múlt statisztikáiból adódó eredmény... Ha ennél jobb eredményt produkál valaki az azt jelenti, hogy a vére eredménye javított, de lehet rosszabb is, és még mindig negatív. Nekem 1:1500- hoz 33 évesen, tehát a vérem eredménye szerint (amit afp, mom, stb... -ből raknak össze) kb. 1:2500 körüli, a korom alapján lenne 1:450, és így lett a kettő átlaga. Én az 1500-at sem találtam túl meggyőzőnek, mert 4 éve 3000 körüli volt. A doki erre mondta, hogy akkor annak idején éppen ilyen eredményeim lehettek, mert akkor még a koromból adódó szám amivel utoljára átlagolnak sokkal jobb volt. Azt mondta, ha a korának megfelelő eredményt "tartja" valaki, mint te, vagy javít rajta, az egyértelműen jó...

2011. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,azért sikerült megnyugodnom!

Szép napot mindenkinek!

2011. ápr. 18. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!