Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második császár,3 mm hegvastag...

Második császár,3 mm hegvastagság a 35. héten, tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
35. hétben járok, van egy 19 hós fiam, aki császárral született. Most is császárra készülünk, a babát 3200 grammra becsülték. A heg már csak 3 mm vastag az UH szerint. A dokim és az UH-s is azt mondja, hogy a heg vastagságának nincs jelentősége, csak ha hüvelyi szülést tervezünk, amit nem tervezünk és a heg miatt már nem is tervezhetnénk. De azért az UH-n azt mondták, hogy kíméljem maga, ami nem nagyon valósítható meg egy 19 hós és munka mellett. Valaki esetleg járt már így? A tervezett szülési időpont majd május első hetében van, de az még nagyon messze van és a baba is nagyon nagy már. Ha valaki tapasztalt hasonlót, elmesélné, mi történt? Előre hozták a szülést?
2011. ápr. 15. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 19hós a babám, most a 36.héten járok. Május közepére vagyok kiírva, de a doki szerint két héttel hamarabb lesz a műtét. De szerdán többet tudok, akkor lesz UH. Majd megírom, ha érdekel, hogy mit mondott...
2011. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első császár volt, 13 hónapra rá jött a tesó, de statisztikát akart velem javítani az orvosom, ezért Ő hüvelyi szülésre készült, nem írt ki császárra. Majd amikor beindult magától a szülés a 39.héten, megrepedt a császár hege, és végül azért kellett betolni a műtőbe, nehogy szép csöndben elvérezzek a szülőasztalon.

Kíméld magad, de sokat nem tehetsz. Ha BÁRMI gyanúsat érzel (jobban fáj, csak ott fáj, görcsök, szédülés, stb) inkább fektettesd be magad az utolsó 2 hétre...tudom, a kicsit miatt persze nehéz az.

2011. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 3. császárra készülök,a 2.-nál nem nagyon vacakolt az akkori dokim a heg vastagságával,39 hét 5 napra császározott csak meg.

Most sem nézték még,lassan 34 hetesek vagyunk,de az új dokim már megmondta hogy nem várunk sokat a 38. héten befejezi a terhességem,vagy még előbb,majd elválik.Pont a hegek miatt.Nem rizikózik,hogy meddig nyúlnak...magzatvíz többletem is van,az is terheli a méhem,és a baba is elég nagy,3 kilón felüli már Ő is.

2011. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első válaszoló: köszönöm, nagyon érdekel, hogy mit mond.

Komoly fájdalmam nincs, és csak arra a területre jellemző éles fájdalom sem jellemző. Csak hát ijesztő az a 3 mm-s kis vonalka, ami elválasztja a babát a nem biztonságos közegtől. Doki végig azt mondja, hogy heg nem válhat szét, csak hüvelyi szülés esetén, amikor a méh igazán nagy erőltetésnek van kitéve. De azért...


Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettek.

Mindenkinek további jó babavárást és boldog első találkozást.

2011. ápr. 18. 22:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaj, ne ijesztgessetek! Császár után készülök hüvelyi szülésre. :-/
2011. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szia, bocsi, nem ijesztgetni akartalak. Nálunk kicsi a korkülönbség és nem merném bevállalni a hüvelyit. De áll. nagyon nagyon pici a kockázat (1-2%) és szülés közben figyelik (bár valamelyik válaszoló esetében ez nem volt elég. Szóval szerintem ne aggódj, sokan megcsinálták már, ha biztos vagy benne, hogy ezt akarod és az orvosod is hozzájárul, akkor hajrá és minden rendben lesz. És ha a végén mégis császár lesz, sebaj, az első tali a lényeg.

Én ma megyek NST-re, dokihoz, majd megírom, mi volt.

Szépséges napot.

2011. ápr. 19. 07:37
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! NST ok volt, doki látta a hegvastagságot és azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, maradt az eredetileg megbeszélt 40. hét elején végzett császár. Szerinte nem igazi kockázat a heg... hát nem vagyok megnyugodva, de ez van. Muszáj bíznom benne.
2011. ápr. 19. 12:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hóna lesz a korkülönbség, és azt mondta a dokim h mivel a 2 szülés között nem telik el a 2 év, ezért császárra készüljünk, de azt nem mondta és nem is tudtam, hogy ilyenkor hamarabb szokták elvégezni!?
2011. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még a 2. császárnál nem feltétlenül fejezik be hamarabb 38. hétre a terhességet.Én a másodikkal is programozott voltam,de a kiírt időpont előtt 2 nappal volt a műtét,tehát megvártuk a végét.

Harmadjára viszont,nem szokták megengedni hogy végig vigyük.

2011. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy ne ijesztgessetek. Nálunk 27 hónap lesz a korkülönbség ami azért elfogadható. Külföldön vagyok, itt kifejezetten támogatják, hogy próbáljam meg a hüvelyit. Még csak 16 hetes vagyok, nem tudom mi lesz később, de nagyon bízom benne, hogy menni fog. De hát ha más nem, akkor marad a császár. A fiam is tökéletes lett császár ide vagy oda. :-)

Sok sikert neked is és sok boldogságot!

2011. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!