Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyat fáj a szeméremcsontom...

Iszonyat fáj a szeméremcsontom. Főleg este. Néha alig bírok megfordulni az ágyban. Mitől van? Ez most már így is marad? 29 hetes vagyok, máskor is éreztem már de mostanában iszonyat fájdalmas.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Lesznek jobb napok,mikor észre sem veszed,de este mindig tetőzik.Nekem is fáj kegyetlenül kb olyan 25hetes korom ota.Az orvos azt mondta,igyak kálciumot,hogy erősődjön a csontom.Meghát tágulunk valamennyire.Egy szülésznő azt mondta,hogy ilyenkor a kálcium hiánytol lazulnak az izületek,izmok stb.Hát iszom a kálcium pezsgő tablettát talán egy kicsit segitett.36hetes km
2009. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A neve: szeméremizület működési zavara.


Tünetek:

-fájdalom, rendszerint a derék és/vagy s szeméremcsont tájékán, de érzékelhető az ágyékban, a belső combnál, a csípőnél és a fenéknél is

-a fájdalom nő, ha csak az egyik lábon helyezkedik el a testsúly

-olyan érzet, mintha szét akarna nyílni a medence

-nehézség járás közban


Kezelés:

Sajnálatos módon az SPD kezelhetetlen a terhessé során, hiszen a megváltozottbhormonhatás következtében alakul ki. Az állapotnak azonban, ahogy a szervezetünk visszatér normális, terhesség előtti állapotába, javulnia kell.


Még egy csomó mindent ír a könyvem, de ez alényege.

Figyelni kell a mozgásra, nem szabad úszni, mert ront az állapoton, ha megfordulsz fekve, azt próbáld zárt térddel. Ha romlik a helyzet, akkor gyógytornász tud még segíteni.

2009. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam ez a 21. héten kezdődött, és ma reggelre egy csapásra sokkal kevésbé fáj! Iszonyú nagy megkönnyebbülés, hogy talán elmúlik. Szóval: kitartás!


23 hetes km

2009. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia én is evvel küszködök kb.1hete.(most 27hetes multam) Nagyon rossz érzés,alig birok menni,és azt hiszem kettérepedek.Nálam is így van este a fordulásoknál,meg a gerincem is be szokott csípődni,meg a csípőcsontom is fáj.Hát bízom benne,hogy elmúlik!
2009. márc. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2009. márc. 3. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!