Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hónapos (22 hetes) terhes...

5 hónapos (22 hetes) terhes vagyok, eddig összesen 2-3 kilót híztam (65-ről 68 kilóra) Valaki megijesztett azzal, hogy emiatt kicsi lesz a baba, vagy szellemileg visszamaradott. Mennyi ebből az igazság?

Figyelt kérdés
Szerinte nem híztam eleget, azaz szerinte nem eszek rendesen.
2009. márc. 3. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj ebben semmi igazság nincsen,gondolom a terhesség előtt sem voltál hizékony.
2009. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért ijesztegetnek mert irigykednek és azt akarják h szedj fel minél többet.

Semmi összefüggés nincs a hízás és a baba súlya között:

Itt egy példa:

A húgom 40 ! kg-t hízott és 2600 g lett a babája,

én mindössze 9-et és 3400 g mal született a lányom apgar 10

Hol itt az összefüggés?!

2009. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én a 28. hétig ehettem bármit és bármennyit nem híztam, no azóta jön fel rendesen a védőnő nem győz szegény levegőt venni, amikor megyek hozzá:-) a babához szerintem nincs köze, ha nem hízol sokat!

2009. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az illetőn +30kg súlyfelesleg van és a sárga irigység beszél belőle,h te még terhesen is csinos kismama vagy!!!

Én is 22 hetes vagyok,52-ről 54-re "híztam" eddig.Tehát 2kg-ot.

A baba rendesen fejlődik és korához képest még nagyobbnak is látszik.

Egyáltalán ne foglalkozz a "jóindulatú" ismerősökkel,rokonokkal.Bocsi,h ezt írom de az ismerősöd az aki szellemileg visszamaradott,h ilyenekkel rémisztget.

Persze,h nem kell koplalni és nem a súlyunk kell h a legfontosabb legyen,hanem enni kell ami csak jólesik.Hadd gyarapodjon az a bébi:)

A súlyunkal ráérünk szülés után foglalkozni.

De nehogy ilyenen görcsölj,h a babának baja lesz,hisz ő elveszi azt a mennyiséget amire szüksége van.

Kellemes babavárást neked!

2009. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz az ilyen "jóakarókkal"!!! Én még fogytam is terhesség alatt. 62-vel indultam és 62-vel mentem szülni:)), pedig ettem rendesen. Az orvosom szerint ez nem volt gond. Nem kötelező rengeteget hízni terhesen. A kislányom teljesen egészséges, mosolygós kislány. Az előző terhességek alatt is 7 és 9 kiló között híztam, ami már a kórházból való hazajövetelre le is ment:)) Mindegyik gyerekem egészséges, értelmes gyerek. Egyébként neked még ott van az utolsó 4 hónap, ami alatt a babád súlynövekedése igazán beindul, tehát biztosan hízol még néhány kilót. Könnyebb lesz leadni a kilókat. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Aggódni ne aggódj, bár nekem is azt mondták, hogy nem célszerű sokat hízni, mert a háj a ababa elől veszi el a helyet. Na ja! Anyukám és az öcsém ezt biztosan nem tudta, mert valami 30 kg-ot hízott (55-ről 86-al ment szülni) az öcsém meg 4150gr-al és 60 cm-el született 28 éve.
2009. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én tulsúllyal indultam és az orvosom melegen ajánlott egy kis koplalást,azt mondta hogy ne féljek,a gyerek nem fog éhezni!
2009. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utólsó vagyok félreolvastalak, de nem baj, mert ellenpéldának itt vagyok én 39 hetes vagyok és összesen 8-kg van rajtam a babám egészséges a genetikai vizsgálatok alapján. Ugyan mi baja lenne? Ő elveszi neki ami kell.

Bocs a félreolvasásért!

2009. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Annyiban igaza van, hogy nem eszek változatosan. Aránylag sok olyan nap van, hogy főttételt nem eszek, viszont sok gyümölcsöt, nyers zöldségeket, leveseket eszek, mert egyedül vagyok egész nap, és sokszor az émelygéstől nincs erőm a konyhában állni és főzni. Minden eredményem jó lett a legutóbbi vér- és ultrahangvizsgálaton, egyedül a proteinem alacsony, ezért azóta naponta vagy másfél-két liter tejet megiszok, és napi két tojást megeszek, és heti 2-3-szor csirkecombot is. Ez így oké, ettől sem lehet baja a babának, vagy kényszerítenem kéne magam, hogy több "rendes", főtt kaját egyek?
2009. márc. 3. 15:17
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme nem lenne kényszeríteni magad! Ne azért egyél, mert muszáj! Az jó, ha sok gyümit, zöldséget és levest eszel, ezek fontosak. Valamint a folyadék is, napi 2-3 liter. E mellé egyél azt, amit szívesen megeszel vagy amitől nem vagy rosszul! Nem lesz gond a babával, ő elveszi tőled azt, ami neki kell!
2009. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!