Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi a megengedett...

Szerintetek mi a megengedett tevékenység/munka abban az esetben, ha a lepény a mellső falon mélyen tapadt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14 hetes vagyok. Az orvos már a 12. heti uh megállapította, hogy a lepény mélyen tapadt a mellső falon, és eléri a méhszájat, de nem fedi sem részlegesen sem teljesen azt.

Az család állandóan azzal traktál, hogy nem csinálhatok semmit, csak feküdjek. Épp házat újítunk, no meg ott a háztartás. Nem tehetem meg, hogy csak pihenjek, ezért az érdekelnek, hogy szerintetek mi a megengedhető tevékenység ebben az állapotban? Természetesen a gyerekem érdekei mindenekfelett áll, de emellett szeretném végezni a mindennapi teendőket. Mosás, főzés, takarítás...stb.

Kérem, akinek hasonló problémája volt, leírná a tapasztalatait? Illetve, hogy mit csinálhatott és mit nem a terhessége alatt?

Mindemellett az is érdekelne, hogy azoknak a kismamáknak, akiknek szintén mélyen tapadó lepényük volt, hogyan alakult a terhessége az utolsó harmadban vagy a szülésnél?

Még egy utolsó kérdés: igaz-e, hogy a mélyen tapadó lepény befolyásolja az AFP eredményt?

NAGYON HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!!!!

(kérem, csak azok írjanak, akik kulturáltan képesek hozzáállni a kérdésemhez!)


2011. ápr. 17. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindenképpen beszéld meg az orvosoddal, hogy mit csinálhatsz. Szerintem hívd fel holnap, biztosan szívesen segít. Ne terheld túl magad, a kosz nem szalad el. A lepény tapadása nem befolyásolja az AFP eredményt.

Boldog babavárást, és vigyázz magatokra.

2011. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mellső fali és mélyen tapadó a lepényem, 21 hetes vagyok, két hete állapították meg - gyanítom, hogy addig is így volt. Nekem van egy 12 kilós kisfiam is mindezek mellé. Mikor az orvosomat kérdeztem erről, ő azt mondta, nem tilt el semmitől, de mindent csak óvatosan csináljak, az emelgetést meg mellőzzem. Említettem neki a kisfiamat (akiről amúgy is tud, hiszen nála született), kis gondolkozás után annyit mondott, hogy nem szívesen, de azt mondja, hogy emelgessem, amennyit muszáj. Gondolhatod, mennyire könnyű ezt a muszájt betartani... De azért igyekszem nagyon-nagyon odafigyelni erre, ha a párom itthon van, ő emelgeti, én csak összebújok vele. A házimunkáról annyit, hogy én ugyanúgy csinálom, mint eddig, de tényleg ésszel. Ilyen apróságok, hogy megkértem a páromat, hogy tegye ki a 6 kg-os mosóport elérhető helyre, hogy ne kelljen mosásnál pluszban emelgetnem stb. Nem porszívózok, a felmosóvödröt csak félig engedem, és igyekszem minél kevesebbet hajlongani. Tapasztalatom nincs a lepény mozgását illetően, az orvosom azt mondta, feljebb fog húzódni a méh növekedésével, igyekszem én is erre öszpontosítani. Sokan mondják, hogy így is van, van olyan, akinek még lentebb csúszik, meg olyan is van, akinek nem mozdul sehová. Szerintem ez egyéni dolog, és szerencse kérdése is.

Szóval én amondó vagyok, hogy csináld, amit szoktál, de sokkal óvatosabban. Persze, ez csak akkor igaz, ha az orvosod nem intett ágynyugalomra, és nem tiltott le dolgokról.

Az afp és a lepény elhelyezkedésének összefüggéséről nem hallottam, de - ne haragudj meg, hogy ezt írom - szerintem ez hülyeség. Ugyanis az afp-t a vérből nézik, és annak a lepényhez nincs köze, hogy mennyi jut ki a babából a véredbe. Ha alacsony, előfordulhat, hogy korábban vették le a vért, de amúgy sem kell az afp-vel túlzottan foglalkozni, elavult vizsgálat.

Jó babavárást kívánok!

2011. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is koraterhességkor állapították meg. Tényleg ahogy az előző írta, mindent észel kell csinálni. Nekem is itthon volt az 1 évesem, azért időnként kellett emelgetni. Csináltam a háztartást, főztem mostam takarítottam, de mindent lassan, ésszel. Délben pihentem. amikor csak lehetett azért megültem pihenni. De nekem senki nem volt aki megcsinálja helyettem, és ezt mondtam is az orvosomnak, aki erre azt mondta, ha lassan csinálok mindent, nem emelgetek nehezet, akkor semmi gond nem lesz. És ez tényleg így is volt. 2 hónap múlva már a lepény feljebb is vándorolt ahoyg nőtt. Így utána már nem kellett ez a fokozott óvatosság.

Szülésnél semmi nem volt, hisz tokéletes helyre került a lepény.

Szóval ha mindent nyugodtan lassan csinálsz nem lesz ott gond. De pihenj sokat. Minden rendben lesz.

Sok boldogságot.

2011. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat! Ahogy az utolsó kismama írta, én is abban a helyzetben vagyok, hogy senki sincs, aki megcsinálja helyettem a házimunkát, de ha lenne, se akarnám. Hál'Istennek bírok dolgozni, semmi bajom sincs és nem is volt terhesség alatt. Gondolok itt az émelygésre, hányásra ..stb.

Gratulálok és sok boldogságot, erőt és egészséget kívánok mindenkinek!

2011. ápr. 17. 10:28
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves Kismamák!


Még várom a tapasztalatokat! Légyszi írjatok!


Köszönöm!

2011. ápr. 17. 10:28
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hátsó fali, mélyen tapadó lepényem van, írtam is ki ezzel kapcsolatban kérdést. Ez talán egy fokkal jobb, mint a tiéd, de azért nekem is javasolták a kíméletet. Ráadásul pénteken volt is egy kis vérzésem, szerintem az is a lepény széli részéből származott. Megijedtem egy kicsit, de a magnézium, Duphaston és egy kis pihenés helyretette a dolgot! (Ja, és nekem 4 kicsi gyerekem van, akikből 2 még "emelgetős", nekem is azt mondta a doki, hogy ne nagyon emelgessem őket.) Én is bízom benne, hogy szépen feljebb vándorol, és nem lesz semmi gond!
2011. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Minden jót kívánok neked is!
2011. ápr. 17. 11:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elöl és mélyen tapadt, de soha nem volt vele semmi gondom. A doki azt mondta csak, hogy ne emelgessek nehezet és ha elkezdek vérezgetni, akkor irány a kórház. Nekem még 27-28 hetesen is elég mélyen volt, ennek ellenére simán elengedett külföldre nyaralni (12 órás autóút volt oda és vissza is). Nem is volt semmi gond. A 30. hét körül szépen felhúzódott, így nem okozott semmilyen problémát a szülésnél. Egyébként én végig bicajoztam a babavárást, tornázni és jógázni jártam, itthon vittem a lakást, főztem. Szóval éltem a megszokott életem. A lényeg, hogy ne vidd túlzásba a munkát, ha fáradt vagy, pihenj le!!!! A házimunka bőven belefér szerintem, de csak amíg jól esik! Boldog babavárást és ne izgulj!
2011. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 17. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:

Első babámnál nekem is elől fekvő lepényem volt, és mélyen tapadt, ha jól emlékszem a 18.heti uh-on már nem takart, de lehet, hogy már korábban elhúzódott.

Én a 36. hétig dolgoztam, nem csak házimunkát, a 38. héten függönyt mostam ablakot pucoltam, a 39. héten szültem.

Úgyis jelez a szervezeted, ha megerőlteted, és ha a doki nem tiltott el miért ne, persze ne cementes zsákokat cipelj, de nyugodtan kitakaríthatsz és megfőzhetsz:)

2011. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!