Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek él még a babám? A...

Szerintetek él még a babám? A 20. hétben vagyok és még semmi mozgását nem érzem, még apróbb rezzenéseket sem. A hasam sem nőtt az utóbbi ultrahang óta, ami kb másfél hete volt. Valami gond lehet?

Figyelt kérdés
Egyébként én jól vagyok, semmim nem fáj, sőt egy hete a haskeményedéseim is elmúltak. Mikor érzem meg a babát? Első baba lesz. Igaz hogy egész nap jövök megyek, kapkodok, alig van időm leülni is, de ha lefekszem este akkor sem érzek semmit. És kérdezném még, hogy a 17 és 19 hét között kb. mekkorát nő a baba BPD-je. Mert nekem mindkétszer volt uh, az egyik 4D a másik sima, és ugyan annyi volt az érték. Van miért aggódnom, vagy fölösleges? Csak olyan mintha nem is lenne bennem a gyerek:(
2011. ápr. 17. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Biztosan nincsen semmi baj, de ha nagyon nyugtalan vagy, kérj egy UH vizsgálatot, akár magánrendelésen is, ha az SZTK-ban hőbörögnek.

Az nagyon fontos, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott legyél, és ne stresszeld magad ilyeneken!

Az, ha a 20. héten még nem érzed, simán belefér, hidd el!

Ráadásul a 17. héten és a 19-en is volt UH, szerinted nem mondták volna, ha gond van??? A mérési eredmények pedig nagyon pontatlanok. Nekem anno egy egész kilóval elmérték a gyereket. A 7. hónapban közölték velem, hogy a fiam 4 kilós lehet kb. Aztán két hónappal később megszületett 4 kilósan. Szerinted 2 hónapig nem nőtt semmit?! Dehogynem, csak épp nagyon nehéz őket pontosan bemérni.

Ne aggódj, jó? :)

2011. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én 21 hét 3 naposan éreztem a babámat és azóta egyre erősebben és naponta többször..de mai napig nem érzek mozgást ha járkálok teszek veszek csak akkor érzem ha ülök fekszek vagy nyugalomba vagyok!!Lassítani kéne egy kicsit és figyelni a baba mozgására..hol tapad a méhlepényed?nekem mellsőfali és azért később éreztem!!!
2011. ápr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a 22. héten kezdtem el érezni (ugyanígy idegeskedtem, mint te.)

Másfél hét nem nagy idő, igazából kb havonta látod a változást, hogy nőtt a hasad.

Ne izgulj, valószínűleg semmi gond nincs.

(Egyébként, ha vastagabb a hasfalad, később érzed csak a mozgást.)

2011. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a 21. héten éreztem először, már nagyon aggódtam mint te. Aztán mikor először jelentkezett azonnal tudtam hogy a kisfiam mocorog. Nyugodj meg kedves kérdező, hamarosan érezni fogod.

23+6 hkm

2011. ápr. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne is gondolj ilyenre!

Biztos vagyok benne,hogy semmi baja nincs a kis pocaklakónak.Nagyon változó,hogy ki, mikor érzi először a magzatmozgást.Akik az első babájukat várják azok később, a 19-22 hét között érzik általában.A másodiknál hamarabb, mert már tudják,hogy mire kell figyelni.Én most a 2. babámat várom,az elöl fekvő méhlepényem miatt tompábban érzem a mocorgását, mint az elsőnél...A mérésekről annyit,hogy ahány gép, ahány orvos, annyiféle mérés... Nálam pont a hét elején mértek érdekes dolgokat... Hétfőn 2d-s uh-n 40 mm Bpd, Kedden 4d-s Uh.-n 45mm... Egy nap alatt nem nő fél centit :) Úgyhogy ennyit erről :))))

Boldog babavárást kívánok!!!! :D

2011. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok:) Akkor várok még türelmesen, és próbálok többet lazítani. Egyébként nekem is mellső fali a lepény.
2011. ápr. 18. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát persze!!!! Ne aggódj!!!

Én a 20. héten még semmit nem éreztem, aztán a 22. héten volt a férjem születésnapja, aznap éreztük először, neki ez volt az ajándék!!!!

2011. ápr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!