Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok. A...

21 hetes kismama vagyok. A terheléses cukor vizsgálatra adnak beutalot? Kell? Mert nekem nem adtak. 18 hetesen voltam dokinál és a védönö azt mondta, hogy a 26 héten menjek ujra. Nem sok a kihagyás?

Figyelt kérdés
2008. febr. 12. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell. Én mentem a terhesrendelésre és kértem, de szerintem ha nem kérek, akkor is mondta és adta volna a védőnő. Nekem azt mondták, betöltött 24. héten kell menni.
2008. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell a beutaló, hiszen ez vérvételes vizsgálat. Ha esetleg magától nem ad a doki ,kérjél. És ha cukros vizet iszol a vizsgálatnál (ritka esetben tej+kifli) akkor vigyél magaddal citromlevet. Állítólag picit javít az ízén. Én is viszek majd. Gratula a babához.
2008. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én sem tudok elmenni. Komolyan mondom kiakaszt az egészségügy!!!! ha te nem vagy tisztában, hogy mikor milyen viszgálatra kell menned, lehet kimarad, mert nem elég felelősségteljesek. Épp most jövök a terhestanácsadásról... kiakadtam.. hazudnom kellett ahhoz, hogy kapjak egy nyíves terheléses beutalót, mert azt mondták ezt nem kell csak annak akinek van a családban cukorbeteg. Nah és mi van ha én vok a kivétel, attól mert nincs a családban nem jelenti azt hjogy én nekem sem lesz. Nem az ő gyerekeüknek lesz agykárosodása, ha cukrosak vagyunk és nem tudunk róla és nem kezeljük!

Nekem is azt mondta a doki, hogy a 26 hétben ráérek menni, de mindenütt azt olvasom, és sok helyen be is tartják, hogy a 24. hétben kell menni. Tehát akkor megyek és kész!!! Az én terhességem, meg a tied!!! Nem szabhatják meg mikor menjünk! Nyílván kellő utánajárás után vagyok ilyen határozott,és nem önfejűen járkálok mindenféle vizsgálatra! Szerintem menj korábban és kérd azt a beutalót, ha kell erősködj! Jobb félni mint megijjedni! Jogunk van a viszgálatokhoz!!!

22 hetes kismama

2008. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kell beutaló. nálunk a 26. héten csinálják. nekünk kellett vinni a glükózt is a terheléshez.bár van ahol csak simán tejet kel ini.hívd fel nyugodtan a védőnődet.szerintem nem sok ez a kihagyás

sok sikert

2008. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kell beutaló, mert vérvétel, sőt nekem is írtak receptet és nekem kellett kiváltani 91 ftért a glukózt...Röhej:-)))

Nekem is 24 hetesen kell menni, de abból még nem lesz tragédia, ha 26 hetesen mész, de kérdezz rá a dokinál, vagy a védőnőnél, aki adja a beutalót.

A kihagyás nem sok, úgyis kell vinned az eredményt a védőnőnek legközelebb-)Durván havonta kell menni védőnőhöz és dokihoz is-mifelénk..

2008. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Azért nem kaptál beutalót a 18.héten,mert egy beutaló max egy hónapig érvényes.Tehát,a 22. hétig meg kellene csinálni.Nincs más dolgod,mint elflangász a háziorvosodhoz,és kértsz tőle egy beutalót glükóz terhelésre.Nekem nincs választott orvosom,mivel éppen az sem biztos,hogy melyik kórházban fogok szülni.Így a védőnővel szoktuk mindig megbeszélni a szükséges vizsgálatokat,illetve összeírtuk,hogy mikor mi van.Ha a dokid nem ad,akkor menj el a háziorvoshoz.Kapsz egy pecsétet a kiskönyvedbe érte:)Lehet nem ott fogják elvégezni ahova dokihoz jársz,netán időpontot kell kérni.Megesik.(nálunk két hetes al előjegyzés egy vérvételre.)Illetve a védőnődet se legyél szívbajos felhívni,ha nem tudsz valamit.

Ne aggódj,nem vagy elkésve!Nem kell szídni a dokikat.Ők is csak emberek,és nekik is lehet rossz napjuk,és éppen ők is tévedhetnek,vagy felejthetnek el dolgokat.Attól még nem kell megkövezni.Elfelejtette,akkor elfelejtette.Nem ő az egyetlen.Ha meg nem megánrendelésre jársz,akkor ugorj be a kh-ba egy beutalóért.(Én elég sokat kerestem,mert festéskor elpakoltam,és már azon voltam,hogy kérek egyet egy kh-ban,és max rááldozok egy délelőttöt,ha már ekkora szétszórt voltam,de meglett.)

2008. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!