Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg fizetős lett a Toxopla...

Tényleg fizetős lett a Toxoplazma, rubeola és a CMV-s vérvétel?

Figyelt kérdés

Ma voltam az első vérvételen,és ilyenkor szokták a Toxoplazma,Rubeola,meg a CMV-t is levenni. Dokim mondta,hogy pár ezret lehet kell fizetni,erre a nő aki vette le a vért közli,hogy 13.100Ftot lesz ez a 3!És most kellene fizetni! Mondom nálam nincs ennyi pénz,nem tudok most fizetni,így ezt le se vették.


Mondtam neki,hogy én ezért sosem fizettem,a nő azt mondta,hogy ezt már 2 éve a TB nem támogatja!


KÍváncsi vagyok a véleményetekre!



Ez a Rókusban volt.


2011. ápr. 20. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
toxoplasmára azt mondta nekem a vérvételes, ha viszek neki a háziorvostól egy vizsgálat kérő papírt, akkor ingyenes, egyébként fizetni kell.
2011. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Papírom nekem is volt a dokimtól,de így is ennyi lenne,egy vagyon!:( Egy másik ismerősöm,aki nemsokára szül ilyenért nem fizetett semmit. Érdekes
2011. ápr. 20. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ezekre a házisorvos adott beutalót, és nem kellett fizetni semmiért. Egyedül terhesség alatt az AFP-re nem tud adni beutalót. Azt csak a körtei nőgyogyi adhat ingyen. (legalabbis nálam így volt)
2011. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Békés megye

Itt nem kellett fizetnem érte.

2011. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb egy hónapja vették le a toxoplazmához a vért az ÁNTSZ-nél. Ki volt írva, hogy ha nincs beutaló, akkor fizetős, de ha háziorvos kéri, akkor nem. A hölgy kérdezte mennyi idős terhes vagyok és levette a vért. Azóta az eredmény is kijött.

Én nem tudom nálatok miért fizetős.

2011. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig beutalóval mentem a vérvételekre és egyszer nem kellett fizetni (Fejér megye).
2011. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
toxoplazmáért nekem is kellett fizetni,pedig a dokitól vittem papírt.5000 ft volt(2 éve)Keszthelyen vették le.
2011. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most voltam az első vérvételen, körzeti nőgyógyásztól volt beutaló, mindent néznek a vércsop. meghatározástól a toxoplazmáig, nem kellett fizetni. BAZ megye
2011. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!