Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazma vérvétel eredmény...

A toxoplazma vérvétel eredménye kétes. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

A 12. héten még negatív volt. A 21. héten levett vérből meg azt mutatták ki, hogy kétes, határértéken áll.

El kell mennem az infektológiára, azt mondta az orvosom, hogy valószínű a vizsgálat megismétlését fogják kérni. De most már időpontot kell kérni a laborban, kb. 2 hét, meg 2 hét az eredmény. Szóval még 1 hónap. Addigra tuti begolyózok.

Eleve azért mentem el erre a vizsgálatra, mert a genetikai tanácsadáson azt mondták, hogy ödémásak a baba belei. Szóval akkor már ő is megfertőződött, nem?

Úgy tudom, hogy elvileg van rá gyógyszer, de nem lesz az későn, ha már megfertőződött a baba, és a 30. héten kezdem el szedni?


2009. okt. 20. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én kéthavonta járok toxoplazma szűrésre. Mert állatokkal foglalkozom. Az a baj ezzel a betegséggel, hogy leginkább a magzatra veszélyes. Ha te fertőzött vagy akkor a baba is. Azt nem tudom, hogy mennyire hatásos a gyógyszeres kezelés. Miért kell időpontot kérni a laborban? nem értem. Nekem írja a háziorvosom a beutalót, másnap elmegyek a laborba, leveszik és kb. 2 hét az eredmény, mert ezt az ANTSZ-be küldik vizsgálatra.

34km

2009. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó vagyok. Ezt találtam: TOXOPLASMOSIS: leginkább macskák terjesztik és szájon át jut a szervezetünkbe, protozoon okozza, a protosoon neve: toxoplasma gondii.

Macskaürülékkel fertőzött, mosatlan zöldség, gyümölcs, tisztátalan kézzel evett étellel jut a szervezetünkbe.

Ritkán a magzat is megfertőződhet, az édesanya akut fertőződése kapcsán. A terhesség első három hónapjában súlyos fejlődési rendellenességeket tud okozni a magzatba jutott toxoplasma gondii, a későbbiekben csak enyhébb zavarokat, és a szem gyulladás is enyhébb zavarnak nevezhető, mert igen kis területre lokalizálódik. Manapság a terhes anyákat toxoplamafertőződésre szűrik. Vérből kimutatható a lezajlott és az akut gyulladás egyaránt.

2009. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szeptember 1-je óta a laborban is időpontot kell kérni a volumenkorlát miatt. Kivéve kismamák AFP-je. Most is 2 hetet vártam az időpontra.

Úgy tudom kb. 50 %, hogy a magzat is elkapja.

2009. okt. 20. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes a babára! Én holnap megyek vérvételre toxoplazmára. MEgvakulhat a baba, amit ugye csak szülés után látsz. Fiatal terhesség alatt elvetélhetsz. Gyorsan járj utána, mert nem ijesztgetni akarlak, de én ettől félek a legjobban! Szorítok!!!!!
2009. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát, én utánajárnék, de nem lehet, pont amiatt, amit leírtam.
2009. okt. 20. 17:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nemcsak megvakulhat, hanem szellemi fogyatékos is lehet, nem véletlenül kérdeztem. Ezeknek utána lehet olvasni bárhol. Csak az a kérdésem, hogyha pl. a 30. hétben derül ki, akkor nem késő még rá gyógyszert szedni? Meg egyáltalán hogy lehet olyan leletet kiadni, hogy kétséges az eredmény?
2009. okt. 20. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 16. héten vették le és 3 hét után lett eredmény ami pozitív lett, de ez azt jelenti , hogy hogy már több mint fél éve átestem a fertőzésen (lehet még gyerekkoromban, a 80% már átesett ezen a fertőzésen)és ha már átestél akkor védettséged kialakult, mint a bárányhimlőnél. Azért nem értem, hogy miért kell másnak többször levetetni?

35 km

2009. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:Igen ha már átesett valaki rajta akkor már nem kell ismételni,de a kérdezőnek az első negativ lett,ami azt jelenti nem védett és fogékony lehet a fertőzésre,ilyenkor 4-6 hetente érdemes ismételni. Tehát innen az ujabb eredmény.


Nekem mindig is voltak álataim,főlleg cicáim és mégis negativ lett az eredményem,most vettek tőllem ismétőt,sajna én is nagyon aggodom,hogy mi lesz ha esetleg most esek át,főlleg,hogy 2 cicánk is van,bár ők életükbe nem jártak még kint,igy az orvosom azt mondta,hogy nem valószinü,hogy töllük kapom el,elöbb fertőzödhetek meg mosatlan gyümölcs,nem megfelelően sült hus vagy tojás által.Szóval átérzem az aggódásod,bár gyogyszerrel kezelhető,de szerintem nem bizonyitott tény,hogy valóban 100%-ig megbizható. Azért én azt ajánlom,hogy ne olvasgass mindenféle rémtörténeteket,mert csak nagyobb lesz az aggodásod és lehet,hogy alaptalanul, akkor meg csak a babának ártasz a sok idegeskedéssel. Kellemes babavárást!!!

2009. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!