Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony Áfp eredmény. Beteg...

Alacsony Áfp eredmény. Beteg a babám?

Figyelt kérdés
Sziasztok.2 napja kaptam meg az áfp eredményemet aminek az értéke 0,5 lett,és ugye 0,7 az alsó érték.Ma reggel már voltam genetikusnál ahol megcsinálták a qartell-tesztet.Volt már valaki ebben a helyzetbe?Nagyon félek hogy beteg a babám,elég kétségbe ejtő az mikor csak a gyanuja merül fel annak hogy beteg a babád.Pedig nagyon készültünk a babára és ezért is szerettem volna fiatalon gyereket,én 25 vagyok a párom 24 éves.Már ki sírtam az összes könnyemet 2 nap alatt.Segítsetek légyszi.
2011. ápr. 20. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy kétségbe estél, de nem szabad ennyire parázni az afp-n. Nagyon megbízhatatlan vizsgálat, mivel a magzat korához kötik ennek a proteinnek a mértékét, és a magzat kora pontosan csak akkor határozható meg, ha uh-n követték még a megtermékenyülést, és a beágyazódást is! Alacsony afp-hez az is elég, ha néhány nap eltérés van a vélt és valós terhességi kor között.


Szóval nyugi, izgulni az afp-n nem kell!

2011. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval! Ez egy elavult vizsgálat,sok más országban már nem is alkalmazzák.Nálunk is szeretnék bevezetni a kombinált tesztet helyette,pont a megbízhatatlansága miatt.Ha esetleg valaki túlsúlyos,ott már eleve előfordul az alacsony afp érték.

Ne aggódj emiatt! Drukkolok Nektek!

2011. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így van ahogy mondták, én túlsúlyos vagyok, 2x lett alacsony FAP-m, kétszer szültem tökéletesen egészséges gyereket.

Elavult a vizsgálat.

2011. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 0,38lett az AFP eredményem....kész lettem egyből:( én még aznap elmentem uh-ára magánrendelésre.A doki mindent tökéletesnek talált.A down-kort kizárták 1:8300 as eredmény miatt.2napra az uh-á után mentem a genetikai uh-ára,ott is mindent rendben talált a doki.Onnan mentem a genetikára,ott szó szerint ezt mondták : "mivel a 12hetes kombinált tesztem tökéletes lett ezért ez az elavult afp nem jelent semmit,HA csak ez lenne akkor gond lenne! Elnézést kérek annak a nevében aki önre hozta a frászt!"További kezelést nem igényel.

Ez az én rövid történetem az AFP -ről!

neked milyen lett a down kockázat?

2011. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
még nincs meg a vizsgálat eredménye mert ma csinálták meg.az a próbléma hogy nem volt nekem 12 hetes vérvételem mert mikor arra mentem az ultrahangon derült ki hogy 14+2 hetes már a baba és akkor már tul nagy volt és nem csinálták meg.ellett számolva a kora és nagyobb is kicsit.
2011. ápr. 20. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony lett, de egészséges lett a kislányom. Akkor még nem volt kombinált teszt, biopsziára mentem.
2011. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia nekem is most lett meg és nekem is alacsony.ne félj nem lesz semmi baj..én is 24 vagyok és bizakodok..nekem 0,52mom lett...ma vették le az ismétlést pénteken tudom meg hogy mennyi lett és 2 mulva megyek uh ra..ott majd jol megnéznek.:D
2011. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 0,71 lett, és akkor azt mondták, 0,9 alatt már alacsony, és küldtek genetikai UH-ra, de sokat kellett várni, későre kaptam időpontot (25. hét), és még tőlem kérdezték, mit akarok a 25. hétben az alacsony AFP-vel, mikor már úgysem tudnak mit csinálni (kedvesek voltak nagyon...:-S)

Végig idegeskedtem az egészet, down-kór meg minden nyavalya miatt.

Már másfél éves, teljesen egészséges (jó, most pont meg van fázva, de azt leszámítva:-))

Egyébként tényleg elavult vizsgálat, külföldön nem is csinálják már.

Ne izgulj (jó, tudom, mondani könnyű, nekem is mondhatták...)!

Boldog babavárást!

2011. ápr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is tegnapelőtt kaptam meg hogy alacsony lett.Nekem azt mondta a védőnőm havi egyszer tuti kap olyan AFP-t akinek alacsony,és mégsem született még sosem beteg baba nála.Hozzá teszem 20éve ezt csinálja.Ettől függetlenül én is nagyon izgulok,bár azt érzem minden rendben van.
2011. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!