Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha alacsony az...

Mi van akkor, ha alacsony az AFP eredmény a 16. héten?

Figyelt kérdés
mi lehet a baba baja?
2010. jún. 1. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mennyire alacsony?


egyébként az AFP nem ad pontos és megbízható választ az esetek többségében. nekem is alacsony volt, azaz éppen határérték és nagyon úgy néz ki hogy semmi baja a babának. mérlegelik, aztán irány a genetikus aki elmondja hogy ajnálja e az adatokból a további vizsgálatokat.

2010. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben az AFP érték alacsony, a Down-kór kockázata emelkedettebb a normál tartományhoz képest. De ez csak annyit jelent, hogy akinél megállapították a down-kórt, annál alacsony volt, de nem volt minden baba down-kóros, akinél alacsonyat mértek. Az afp rendkívül megbízhatatlan vizsgálat, az uh, és a kombinált teszt jóval megbízhatóbb. Így nem kell aggódni, ha alacsony, akkor sem. Lehet, hogy nem jó időben vették le, az is befolyásolhatja.
2010. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, most telefonált a védőnő,és mpst megyek a nőgyógyászatra genetikai beutalóért. Ott mit csinálnak? Bocs, ha tudatlan vagyok, első baba.Köszönöm
2010. jún. 1. 11:06
 4/11 anonim válasza:
Szia! Ne aggódj.Biztos nem lesz baj. Nekem a fiamnál először nem is volt értékelhető a vérem, utána megint levették és az is alacsony lett. 0,3 körüli.elküldtek genetikai ultrahangra debrecenbe.Ott ugyan úgy megultrahangoztak, akkor mondták meg,hogy fiam lesz.Nem láttak semmi eltérést.Egy genetikai szakértő kikérdezett, volt e a családban valakinél valami baj stb. Hány éves vagyok és azt mondta nem kell amniocentézis,mert a vetélés kockázata nagyobb mint,hogy beteg a baba.Nyugi gyönyörű fiam született.
2010. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez így van, ahogy az előző kedves válaszoló írta, alacsony AFP értéknél nagyobb lehet a Down-kór kockázata, de mivel az AFP-érték önmagában nem mond semmit, nem is nagyon érdemes csak ezt az egy értéket figyelembe venni. Nekem is alacsony volt: 0,63 Mom, de mivel én integrált tesztet csináltattam, és a többi marker jó volt, az eredményem pedig negatív, az orvos azt mondta, ez tökéletes, az AFP-vizsgálat amúgy is egy elavult módszer. Én a helyedben egy integrált vagy egy kombinált tesztet csináltatnék. Amúgy pedig valószínű, hogy fel fogják ajánlani a magzatvízvétel lehetőségét, ami mint tudjuk nem veszélytelen, viszont a legtöbb ilyen esetben tapasztalatok mutatják, hogy szükségtelen.
2010. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és persze azóta van egy gyönyörű, 6 hónapos tündér kisfiam :-) Előző voltam.
2010. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kombinalt teszt sem megbizhato.Nekem = lett a Down szures.(A gyermekem 2 eves mult es teljesen egeszseges.)

Felajanlottak a magzatviz vizsgalatot,de nem mentem bele,jol dontottem.

2010. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs+ akart lenni.
2010. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves, bíztató szavakat, azóta visszatértem a nőgyógyászatról, nekem is 0,63 lett.

Kaptam beutalót Pécsre,ahol valószinüleg többet mondanak, és remélem jókat. Ezek szerint már meg is tudom, hogy lányka lesz- e vagy kisfiú a csöppségem? Ezt jó tudni. A nőgyógyászaton is mondták, hogy lehetséges, hogy nem megfelelő időpontban lett levéve a vér a vizsgálathoz. Kicsit érzékenyen érint azért a dolog, de igyekszem összeszedni magam.

Köszönöm a kedvességeteket! Jó egészséget mindegyőtöknek!

2010. jún. 1. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 0,68 volt. Aztán mentem genetikai ultrahangra, és ott minden rendben volt! A 0,63 is csak határérték, nem utal Down-ra, maximum a velőcső záródási rendellenességet zárja ki! Ne aggódj, aranyos, egészséges babócád lesz!
2010. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!