Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétpetéjű ikreknél ugye nem...

Kétpetéjű ikreknél ugye nem lehet egy méhlepény?

Figyelt kérdés

A leletemre diamniális dichoriális gemini van írva,később pedig a 19 hetes UH-on leírták hogy a méhlepény a hátsó falon van.Akkor ezek szerint csak egy méhlepény van?Akkor miért mondják,hogy kétpetéjűek,Ezt nem értem.Vagy félreértettem valamit?Kérem,aki tud,segítsen.Amúgy két kisfiú van a pocakban.Előre is köszönöm a segítséget!!

22 hetes ikres anyuka


2011. ápr. 21. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

ezt találtam erről:

Egy- vagy kétpetéjűek?

Kétpetéjű ikrek akkor fejlődnek, ha egyszerre két petesejt szabadul ki az érett tüszőkből, és mindkettő megtermékenyül. A kétpetéjű ikrek csak annyira hasonlítanak, mint két testvér. Minden esetben külön magzatburokban fejlődnek, és külön méhlepény látja el őket. Előfordulhat, hogy a két lepény olyan közel helyezkedik el egymáshoz, hogy összetapadnak. Ilyenkor csak értő szakember tudja eldönteni, hogy egy vagy két lepényről van szó.

2011. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszi!akkor lehet hogy csak nagyon közel vannak egymáshoz a méhlepények és ezért nem látszik kettőnek.Minden esetre nagyon hasznos amit leírtál köszönöm!
2011. ápr. 21. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:

nagyon szívesen!

és boldog babavárást!

2011. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönjük! :-D
2011. ápr. 21. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van ahogy előttem leírták. Kétpetéjűeknél mindenből kettő van. Egypetéjűeknél is lehet ugyanígy, vagyis mindenből kettő, de lehet egy lepény és külön burok, meg lehet egy lepény egy burok.

Nekem pl egy lepény volt, de külön burokban voltak a fiaim. Ők egypetéjűek.

2011. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!