Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy csak én vagyok...

Lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny? A párom elég furcsán viselkedik. Egy kicsit el is vagyok keseredve, de úgy érzem, mintha nem érdekelné igazán, hogy 2 hónap múlva gyermeke születik.

Figyelt kérdés
Velem gondoskodó, figyelmes, de ha a babáról szeretnék vele beszélgetni, sokszor nem is figyel, olyan mintha egyáltalán nem érdekelné. Azt mondta, hogy Ő még ezzel az egésszel nem tud mit kezdeni, de én ezt nem értem, pedig annyira szeretett volna már babát.
2009. márc. 5. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ilyen.Próbáltam vele beszélni,hogy szeretném,ha foglalkozna kicsit többet vele.Simogatná a pocimat,beszélne hozzá,ilyesmi.Próbálkozik,de nem nagyon megy neki.Egyszerűen nem tud mit kezdeni a helyzettel,de ettől még szereti.Csak új neki,ahogyan nekem is.Gyakran még én is elbizonytalanodom.Szóval ha egyébként nincs problémátok,akkor szerintem ez meg fog oldódni.Csak nehezebben dolgozza fel a változást.
2009. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én párom ki is mondta ebből a gyerekből akkor lesz gyerek, mikor kijön.aztán az utolsó hetekben már nagyon várta, beszélt is már hozzá, hallgatózott, meg volt győződve hogy hallja a szívhangját.

sajnos tényleg vannak pasik akiknek idő kell.

aztán megszületett a picink, 3hónapig talán hozzá se nyúlt, ezt is megmondta majd ha nagyobb lesz, túl pici.

most 7hós és rengetek játszik vele, imádja.

türelem

sok boldogságot

2009. márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy elég sok stressz éri mostanában a munkahelyén, biztosan ezért is ilyen. Csak izgulok, hogy ha megszületik a bébi, akkor bele fog-e rázódni az apaszerepbe. Egyébként szereti a gyerekeket, hát reménykedem.

Köszi a választ.

Üdv

2009. márc. 5. 08:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj! Biztosan nagyon jó apa lesz. De a férfiak más szemszögből élik át a babavárást. Ők nem élik át azt a csodát fizikailag, amit a kismamák, így a pocaklakóval nem is igazán tudnak mit kezdeni. És valljuk be őszintén, ilyenkor a kismama gondolatai állandóan a baba körül forognak, ami természetes is, de az apuka számára megterhelő, hogy mindíg csak a gyerkeről esik szó.

Nálunk, bár a férjem nagyon aranyosan "bánt" a pocakommal, simizte, beszélt hozzá már elég korán, de a falra tudott tőlem mászni mondjuk pl. amikor valami jó filmet néztünk, én meg egyszer csak megszólalok: nézd, hogy kinyomja a kis buksiját...vagy a lábát. És így utólag visszagondolva elég idegesítő lehetett, bár próbált szegényem nagyon türelmes lenni.

Boldog babavárást!

7 hetes baba anyukája

2009. márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk első babánk lesz, még 3 hónap, és megszületik. A férjem nekem is még nehezen szokja a helyzetet, be is vallotta, hogy neki még szoknia kell a helyzetet, és megis értem. Nem az ő pocakja mozog, növekszik, nem ő megy óránként wc-re, és hasonló dolgok. Ő csak kívülről látja, és az tuti más. De én hiszem, hogy lassan igazi apuka lesz belőle. Csak légy türelmes és optimista! :)

2009. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szintén ez volt a helyzet nálunk is!A férjem nem tudott mit kezdeni a nagy pocakkal....

Néha még meg is ijedt tőle,ha nagyott rugott a babóca

De,amióta megszületett az Ő kislánya,azóta egybe "ragadtak"!!!

Imádják egymást!

Nálatok is igy lesz,biztosan!Majd ha már megfoghatja a saját gyermekét!

2009. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is két hónap van vissza.

A férjem nagyon örül a babának, de ő sem az a simogatós, tapogatós, gügyörészős típus.

Nem is erőltetem. Nem szólok neki állandóan, hogy "Most! fuss, gyere, mert rúg!" Nem beszél neki sűrűn, csak néha-néha. De tudom, hogy készül, mert lelkesen rakta össza a bababútort, örömmel választottuk ki együtt a bútort is, meg a kocsit is.

Van egy ismerősöm, aki éjjel-nappal a felesége hasát tapogatta, társaságban sem hagyta alább, szóval nagyon más volt, mint az én férjém. De én nem is szeretném.

Sok boldogságot kívánok nektek!

2009. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ez volt!!!Meg ram is szolt,hogy az 5 eves kislanyunknak se beszeljek a kistesorol, csak ha kerdez rola a testverfeltekenyseg miatt..Jo,mi? Mintha nem is letezne.Sokat sirtam emiatt.Parszor mondtam is neki, hogy biztos megbanta,nem is akarja ot...stb.Most 1 honappal a kiirt idopont elott vagyok, es masrol sem tud beszelni.ezerrel bizsereg, minden a kisteso korul forog.Eg es fold.Ugy latszik ferjeinknek tobb ido kell hogy leessen a tantusz...Mi eddig harman(apa,kislanyom,en) tokeletes harmoniaban eltunk,iszonyat eros kotodesben,rengeteget utaztunk mindenfele.Most pedig erkezik egy uj emberke a csaladba,akit AKARTUNK es VARUNK,es szerintem ezt a ferjem valahogy nehezebben fogadta megis.
2009. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült egy kicsit megnyugodnom, valószínűleg csak én fújom fel egy kicsit a dolgot, mert egyébként minden rendben van.
2009. márc. 5. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!