Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek terhességi...

Ha valakinek terhességi vércukra lesz, milyen kaját ehet, hogy az változatos is legyen?

Figyelt kérdés
mondjuk pl. a reggelivel vagyok bajba, meg a vacsival
2008. febr. 12. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Na sziaaa, a témában profi vagyok, mondhatnám képzett :)

Szóval reggel ne kezdj tejjel, mert az dobja a cukrot (egyébként napi 3,5 dl iható/nap, az is beosztva) Tehát müzli, kakaó, tejbegríz..ilyenek kilőve. Ehetsz tojásrántottát, vagy kétszersültet(2 db) sonkával sajttal, paradicsommal... Abonett kenyeret.. fekete vagy teljeskiőrlésű kenyeret. Kis lecsót, 1 abonettel; vizeszsemle egy darab, szelet sonkával egy almával; ... pépeset ne nagyon egyél, az dobj a cukrot(túrókrém..joghurt..csak tízóraira inkább) Vacsira, akármit, legyen benne szénhidrát valamivel kevesebb, mint ebédre (kb 40g) ezeket eheted este is, vagy gyümölcsöt, zöldséget (abból is napi fél kg a megengedett, sajnos) Nekem is magas lett a cukrom(8.0), diétázgatom, de nem veszem szigorúan. Nem méricskélek. Igazából az anyagcserét kell beállítani, h azonos szinten mozogjon az éhomival étkezés után egy órával, vagy kicsi legyen az eltérés, és ne menjen 7.0 mmol/L fölé a cukorérték. Én is ezt próbáltam beállítani így és sikerült, úgy érzem, és a mérések is ezt mutatják. Folyamatosan 5.0 körül mozog. Mozog, persze, hát a mozgás is fontos, napi egy óra séta legalább, és vagy kis tornácska. Ha van még kérdésed, írj privit, vagy akár ide is. én nem mentem el dietetikushoz(3 hónap múlva jutottam volna be, addigra megszülök)így egy belgyógyászismerősömmel konzultáltam. Magas glikémiás indexű ételeket(rizs, tészta-kivéve durum és spagetti, krumpli, búzaliszt, fehérkenyér...)helyettük teljeskiőrlésű, tápanyagokban és lehetőleg szénhidrátba is gazdag ételek. Ha édességre vágysz, norbis puding, milka diabetikus tábla, diet csokik, nápolyik, kevéske/nap jöhet. 30g glukóznál nem szabad többet fogyasztani. Egy fontos:SOKSZOR ENNI KEVESET, ÉRTÉKESET! :) nem lesz semmi gond, nem kell bepánikolni, n is bepánikoltam, de most már lenyugodtam. Pékáruról,édességekről mondj le kicsit. Puszi

31 hetes kismami

2008. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!