Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes terhes voltam mikor...

8hetes terhes voltam mikor megtudtam és a10hetesen bírtam letenni a cigarettát. De nagyon hiányzott és még hiányzik is próbálom magam tűrtőztetni és sikerül nagy sikerrel?

Figyelt kérdés

De a terhességem alatt elszívtam 3-4szálat kb 2havonta 1et vagy felet...ezelőtt szilveszterkor 1et meg ma elszívtam 1 felet...tudom hogy nem kellet volna.Ennyitől nem lehet baja a kicsimnek ugye?a szülés után sem akarok visszaszokni...Ennyivel nem ártottam neki?

NEM KÉREK LESZIDÁSOKAT AZT MEGKAPOM MAGAMTÓL!

előre is nagyon köszönöm

39hetes km


2009. márc. 5. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nyugi nem ártottál. Én a nőgyógyászomtól tudom, hogy a kismama az elvonás miatti stresszel sokszorosát ártja a babának, mintha elszívna egy fél cigarettát.
2009. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az én barátnőm végig cigizte a terhességet, napi 1dobozzal, semmi baja nincs a kicsinek egészséges szép nagy baba, de ez nem azt jelenti hogy szabad dohányozni, minél kevesebbet szivsz el annál jobb, de ha kivánod én azt mondom inkább szivj el néha néha 1-1 szálat mert az sem jo ha feszült vagy miatta, meglásd kicsit később már nem is fogod kivánni. kitartás
2009. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyugtatlak. Bár nem dohányzom, el tudom képzelni mit stresszelsz azon, hogy rá szeretnél gyújtani! Az a fél szál kb annyi lehet, mintha megállsz egy buszmegállóban, jönnek-mennek a buszok, körülötted négyen szívják a cigit. A méhlepény dolgozik ám a babádért, nyugi!
2009. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok, nagyon stresszelek sajnos, 8 hetes vagyok de még napi 2-3 szál elmegy..

Te mit csinltál, hogy ne gyújts rá egyáltalán?

2009. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Napi 10 szál cigi sem árt a bébinek, főleg nem az elején. Későbbiekben is "csak" a lepénybe jut, de a lepény azért van, hogy meg szűrjön mindent. Sok egyéb káros gázokat is belégzel sajnos, de a lepény azokat is megszűri. Nem kell aggódni, azzal jobban ártasz a bébinek mint ha bagóznál. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy fel vagy "jogosítva", hogy naponta több dobozzal is elszívj, de néhány szállal nem teszel kárt a babádban. Ezt egyébként nem én mondom, hanem a 21. századi kutatók, tudósok.

Akinek nem tetszik a hozzászólásom az nyugodt szívvel le pontozhat. Nem tanácsokat osztogatok, csak véleményt mondom mint mindenki más. Persze mindenki maga dönti el, hogy bagózik e vagy sem.

Jó egészséget és minden jót neked és a bébinek! :)

2009. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



èn nem èrtek egyet azzal,hogy a leszokàsbol eredo stressz kàrosabb lenne ezèrt inkàbb gyujts rà.Mit èrtèl el vele?Most azon stresszelsz h nem kellett volna cigini.Ugyanott vagy,stressz van.

Màsrèszt nyugi mert nem lesz nagy baja a picinek,màs is cigizik terhessèg alatt.

DE!bàr lehet hogy szèp normàlis kisbaba lesz,lehet k_èsobb visszajonnek a cigi hàtulutoi.nem most,majd 6 èv mulva.Ugynis lehet nem lesz fèlkaru koraszulott èrtelmifogyatèkos babàd,de sanszos hogy csokkenni fognak az èrtelmi kèpessègei,pl nem fog tudni majd olyan jol tanulni.Tobb olyan gyereket sot velem egykorut ismerek akinek ciizett az anyja terhesen;Egèszsègesnek tunnek kulsore,de semelyiknek sincs normàlis sakmàja vagy jovoje,mert egyszeruen annyira nem fog az agyuk,hogy kèptelenk a legegyszerubb iskolàban is megfelelni.

Szoval ezèrt vigyàzz,mert lehet megfosztod a gyerekedet attol,hogy valamiben tehetsèges legyen h jol tudjon tanulni.ez sztem mèg rosszabb mintha fizikailag fogyatèkos lenne.

èn is cigiztem,nem baba miatt raktam le,csak ugy.nem tudom elhinni,hogy nincs annyi ero egy noben aki tudja hogy anya lesz,hogy megfogja azt a kurv@ cigit ès azt mondja SOHA tobbet.

Sajnàlom,nem bàntani akarlak,megèrtem h izgulsz.De tobbet soha ne gyujts rà a gyereked jovoje èrdekèben!!!!

2009. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Az utolsónak csak annyit,hogy nem hiszem hogy a cigi miatt nem lett normális szakmájuk és amiatt nem fog úgy az agyuk.Hány meg hány olyan ember van aki kezdhetne valamit az életével és mégse pedig nem cigizett az anyja mikor terhes volt vele.Szóval szerintem nem attól függ hogy valakinek van e szakmája hogy dohányzott e az édesanyja a terhesség alatt.
2009. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönm a válaszokat!!.válaszoló: Egyszerűen csak elkerültem igaz nehéz volt mert többen dohnyoznak itthon..de visszafogtam magamat és a babára gondoltam és ennek ellenére is becsúszott az a 3-4 amit mondtam....:( de vasárnapra vagyok kiírva szóval remélem ennyi idősen már nem csináltam benne bajt:)
2009. márc. 5. 17:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolso elötti välaszolonak-mär bocsi de az en feltesomnak az anyukäja vegig cigizett a terhesseg alatt es a hugom most 8dikos es az egesz suliban ö a legjobb tanulo,mert ennyi ötösse meg soha senkinek nem volt az iskoläban!Ezzel nem akarom azt mondani hogy egeszseges a dohänyzäs,de azert hülyeseg hogy valaki nem lesz jo tanulo,mert az anyukäja dohänyzott a terhessege alatt!!!
2009. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Ti nem tudtok olvasni?vagy csak a szovegèrtès nem megy???

Nem azt mondtam,hogyha valaki cigizik terhesen,akkor 100% tuti biztos hogy nem fog jol majd a gyerek agya.Orulok,h van ellenpèlda is.èn csak azt mondtam,èn tobbet is ismerek,akinek tudom h az anyja cigizett ès làtszik is rajta.Lehet 10 emberbol egy ilyen,ha cigizik az anyja terhesen,de èn ezt a kockàzatot sem vàllalnàm.lèci olvassàtok màr el legalàbb 2x amit irok,mielott vàlaszoltok.

2009. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!