Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első ultrahang hüvelyi...

Az első ultrahang hüvelyi vagy hasi?

Figyelt kérdés
A héten megyek először orvoshoz, most vagyok 6 hetes. Mi lesz az első vizsgálaton?Miket vizsgál, és milyen az ultr.?
2011. ápr. 26. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Általában ilyen kis korban még nem végzik el az ultrahangot. Kézi vizsgálattal tudja megállapítani, elküld laborba. Onnan állapítja meg a terhesség meglétét. Illetve ad beutalót az ultrahangra. Ha mégis végez, akkor hüvelyi ultrahang lesz. Mert olyan pici még, hogy hasival nem igazán látható. Szívhang sincs még ilyenkor. Hüvelyi uh-nál épp hogy a hüvelyhez helyezi a készüléket.
2011. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én 5 hetes vagyok, de nekem már csináltak hüvelyit! Látszott is a petezsák!
2011. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem ennyit írtak a papíromra 6 hetesen: Grav. S-6 , szívműködés: van , petezsák: 22mm , Fft: 3,5mm

Ekkor kaptam beutalót laborba,belgyógyászhoz stb, ez után mehettem a védőnőhöz is...

Az, hogy hüvelyi vagy hasi uh az orvosonként változó, nálam hüvelyit csináltak..

26hkm

2011. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét terhességemnél (elsőnél 5 hetes volt,másodiknál 6 hetes volt) hasi ultrahangot csináltak először, később volt hüvelyi.
2011. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kedves első! "Hüvelyi uh-nál épp hogy a hüvelyhez helyezi a készüléket." Ezt hol hallottad?? Egy hosszú vibrátorszerű izét igenis feldugnak "oda" !
2011. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Igen, ezen én is kiakadtam: "Hüvelyi uh-nál épp hogy a hüvelyhez helyezi a készüléket."


Odahelyezi? Inkább felviszi a hüvelybe, hogy lásson is valamit. Amúgy igen, tényleg egy elég "nagy" műszer, amit felhelyeznek.


Nekem az első uh-ám hüvelyi volt, a 12 hetes már hasi.

2011. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
első vagyok. Személyes tapasztalat. Még a kézi vizsgálatnál is megvan a kockázata a vetélésnek (nagyon sokan tapasztalnak ilyenkor vérzést, olvashatunk ilyenről) nemhogy a teljes felhelyezésnél. Felhelyezik igen, egyéb esetben (nem terhességnél), de hogy problémamentes "hathetes kismamánál?" Nehezen tudom elképzelni, esetleg, ha nagyon rossz az uh gép, vagy ha "szadista" az orvos. Illetve, ha valami probléma van. Tehát azért nem kizárt, de alap esetben szerintem nem dugják fel. Te ezt tapasztaltad?
2011. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Sőt elvileg méhbe helyezik fel, hiszen oda van beágyazódva és csak úgy látják, nem?
2011. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem az első 2 ultrahang (a pozitív teszt után, és 6 hetesen) hasi volt, majd visszahívtak 8 hetesen, mert nem volt szívhang, de még ez is hasi volt.

A 12. hetes genetikai ultrahang volt hüvelyi, azzal indokolták, hogy így látni rendesen mindent.

2011. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
méhbe helyezni??? Ez nem tökrözés. Azért UH.
2011. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!