Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felvettem egy személyi kölcsön...

Felvettem egy személyi kölcsönt 2 évre havi 30eFt-al fizettem már egy éve, mikor kiderült hogy veszélyeztetett vagyok, abbahagytam a melót, a táppénzem havi 40. Van valamilyen hivatalos szerv, akihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés
Felvettem egy személyi kölcsönt 2 évre havi 30eFt-al fizettem már egy éve, mikor kiderült hogy veszélyeztett vagyok, abbahagytam a melót, a táppénzem havi 40. Kértem a bankot, hogy kisebb /10eFt/ törlesztővel fizethessem, ezt a kérvényt Januárban indítottam el, egy hete kaptam levelet és hívtak a banktól, hogy e hónaptól zárolják a számlámat, mert nem áll módukban megengedni a kisebb törlesztést. Ma utalta a kis 40ezremet a melóhelyem és egy ft-ot nem tudtam levenni. Hogy képzelik??? Rendesen fizettem, amíg dolgoztam, most 6 és fél hónaposan is erős görcsoldót szedek, ami már szinte az ágyhoz köt. Miből fizessem a többi számlát??? Kaja??? Mit tehetek???
2009. márc. 6. 12:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már ég a szemem a sok idegességtől és sírástól. A környezetemben hasonló helyzetben vannak, így ők nem tudnak segíteni.
2009. márc. 6. 12:30
 2/11 anonim ***** válasza:
most jól értem, hogy 40 ezer forint a táppénzed? ez az átlagkereseted 70%-a, amiből csak adót vonnak? csak mert én is táppénzen vagyok jó ideje, és hasonló pénzt kapok, mint előtte. Nem lehet, hogy elszámolták ezt a táppénzt? Vagy nem voltál rendesen bejelentve?
2009. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod kp-ban felvenni a fizetésed? Muszáj, hogy utalják? Nyithatsz máshol is számlát, oda kéred a fizetésed, és a régi bankodhoz fizetsz amennyit tudsz, ilyenkor mondjuk késedelni kamatot számolnak fel. Ha nem fizetsz a végrehajtó megtalál, arra figyelj. A bankoknak a felügyeleti szerve a PSZÁF, oda fordulhatsz panasszal. Tényleg szemét dolog egyébként a banktól, hogy ennyire nem voltak méltányosak veled.
2009. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fizetést írtam, bocsi = táppénz
2009. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hasonló helyzetben vagyunk,nekünk sem segít a bank,pedig minden lehetőségre nyitottak voltunk.Hiába szajkózza a tv,hogy az állam segít a bajba jutott hiteleseknek-nekünk a válság okozott problémát,30%-kal nőtt a részlet-ebből semmi sem igaz!Így kénytelen a párom plussz munkát vállalni,hogy ne legyen tartozásunk.Örülök,ha 6 hónapig itthon tudok majd maradni a babával,vissza kell mennem dolgozni,legalább részmunkaidőben.A céged nem tud munkahelyi kölcsönnel kisegíteni?
2009. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Gyorsan nyiss egy másik bankszámlát, és utaltasd arra a táppénzt.
2009. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajna a másik bankszámla sem megoldás, mert a táppénz megvonható jövedelem, igy a bank küldd egy behajtási kérelmet az oep-nak az oep leveszi a táppénzből a törlesztöt és csak a megmaradó részt fogja a másik bankszámlára utalni.
2009. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajna jól van elszámolva a táppénzem, a minimál 70%-át kapom. Ha a egy másik számlát nyitok- már gondoltam rá-nincs jelentősége, mert úgyis levehetik. Megnézem a PSZÁF honlapját, hátha ér vmit ha panaszt teszek. Köszönöm nektek!
2009. márc. 6. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha valamennyit törlesztesz, akkor nem indítanak végrehajtást.


A letiltás egyébként max. 33%-a lehet a jövedelemnek! Az OEP csak annyit tilthat le!

2009. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nyissál máshol számlát, mert amíg eljut a bank a letiltásig, az több hónap, és addig legalább kapod a pénzed. Meg, amíg valamennyit is törlesztesz, nem fordulhatnak végrehajtóhoz. Vigyázz magatokra
2009. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!