Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyatejet mennyi idöre...

Az anyatejet mennyi idöre lehet lefagyasztani, vagyis mennyi ideig tárolhatod?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az anyatejet normál hűtőszekrényben lezárt edényben vagy zacskóban 3-4 napig lehet eltartani (de kizárólag a higiéniai szabályok teljes betartásával!). Itt rendkívül fontos, hogy a hűtő hőmérséklete 2 és 4°C között legyen (de maximum 6°C-on)! Ez nagyon alacsony hőmérsékletet jelent – javasoljuk, hogy ennek kontrollálása céljából tartson egy szobahőmérőt a hűtőben. Tipikus, hogy a „jól működőnek” vélt hűtőben esetleg csak 8-10 °C a hőmérséklet, amelynél az anyatej már igen gyorsan megromlik.


Fontos, hogy a hűtőszekrényen belül az anyatej messze kerüljön fertőzésveszélyes élelmiszerektől, pl. húsok, földes áruk, tojás. Ideális egy külön, rendkívül tisztán tartott polcot fenntartani e célra.


A hűtőszekrény optimális teljesítménye szempontjából biztosítani kell a következő feltételeket:

A hűtőszekrény körüli megfelelő légáramlást: mögötte és körülötte (főleg az alsó részeknél) legyen minimum 15-20 cm-es hely, hogy a hűtőrácsokról a meleg levegő megfelelően el tudjon áramolni.

Ne jegesedjen el – szükség esetén le kell olvasztani.

A leghidegebb a legalsó polc belsejénél van, ide célszerű helyezni az anyatejet. A legmelegebb a hűtőszekrény ajtajában van – ide soha ne tegye az anyatejet.


Az anyatej fagyasztóládában vagy fagyasztószekrényben, -19-24°C-on maximum 6-12 hónapig tartható el.


Csecsemők táplálására a hűtőszekrényben rövid ideig tárolt tej alkalmasabb, mint a fagyasztott anyatej. Azonban idő- és térbeli korlátok miatt szükségessé válhat az anyatej hosszabb távú tartósítása, a fagyasztás.

Ezt a cikket találtam.Én anno tejtestvérnek adtam a lefagyasztott tejcit mert a kisfiam azt már nem volt hajlandó megenni,csak is a frisset. Sztem 2-3 hónapnál viszont nem éri meg tovább fagyasztani mert ahogy telik az idő ugy változik a tejci összetétele és tartalmassága. Próbáld ki hogy elfogadja e amit ugy olvasztasz fel.

2009. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit fűznék hozzá hogy soha sem a szakszerü tejtárolo zacsiba fagyasztottam le hanem kicsi müanyag pohárkába melynek méretét a baba (tejtestvér) igényei szerint növeltem,akinek megjegyzem védőnő az anyukája és sokakkal ellentétben nem vágodott hanyatt hogy mibe kapja a tejcit, hanem a mai napig hálás hogy segítettem. A dátumozás és a mennyiséget mindíg tüntesd fel:D
2009. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel evig lehet tarolni,ez a maximum.En is muanyagpoharba fagyasztottam le meg az elso hetekben,fontos hogy jol le legyen kotve.En 3 es fel honap utan kellett odaadnom a babamnak mert nem eleg a cicibol.Fel ev utan nem tartanam.A hutoben pedig 24 oranal tovabb nem jo tartani.
2009. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!